Jakie mamy modele wózków jezdniowych i do jakich zadań są one wykorzystywane? Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Wózki widłowe jezdniowe to dość różnorodna dziedzina maszyn stosowanych w transporcie wewnątrzzakładowym. Takim wózkiem nazywamy pojazd kołowy o ruchu przerywanym oraz o ograniczonym zasięgu, jaki przystosowany jest do podnoszenia, pchania, ciągnięcia czy uniesienia. Takim wózkiem bez komplikacji można układać w stosy różnorodne modele ładunków. Wózki sterowane jezdniowe są przez operatora idącego obok wózka, lub jadącego bezpośrednio na nim.

Są bardzo różnorodne typy wózków, dzięki jakim praca może być bardzo skuteczna. Bardzo znane są rodzaje unoszące z podestem dla operatora. To kategoria wózków, na które ładunki ładowane są ręcznie albo przy pomocy urządzeń mechanicznych, jakie nie są związane z samym wózkiem. Służą praktycznie do poziomego transportu ładunków na bardziej znaczne odległości w transporcie wewnątrzzakładowym.

magazyn

Źródło: http://sxc.hu/

Cechą dość znaczącą takich wózków jest nośność i siła uciągu. Części do wózków widłowych takiego typu bardzo łatwo dostać, ponieważ jest to jeden z najbardziej znanych modeli, bardzo często używany do wielu prac. Wózki ciągnikowe i pchające są to wózki jakie są przeznaczone do ciągnięcia albo pchania innych wózków jakie nie są napędzane, przykładowo wózki bagażowe. Odznaczają się sporą siłą uciągu, niedużymi wymiarami gabarytowymi i sporą zwrotnością. W takiej dziedzinie też powinniśmy powiedzieć o wózkach specjalnych, jakich konstrukcja jest w najwyższym stopniu dopasowana do specjalnych indywidualnych warunków użytkownika. Wózki (www.poltrading.com.pl/) podnośnikowe to urządzenia transportu wewnątrzzakładowego, są one wykorzystywane do pionowego lub poziomego transportu ładunków. Pozwalają na składowanie ładunków na różnych wysokościach, w granicach zdefiniowanych ich konstrukcją.

Warto także wspomnieć o wózkach z bocznym mechanizmem podnoszenia. Powinny być wysuwane albo wciągane wzdłuż wózka. Dzięki takiej konstrukcji realne jest pobieranie, podnoszenie i spiętrzanie ładunku wzdłuż jednego z boków wózka. Zawsze jak kupujemy wózek zwróćmy uwagę, jaką on ma gwarancję, jak jest solidny, a jednocześnie czy np. opony do wózków widłowych są bezproblemowo dostępne. Dzięki temu będziemy przygotowani na ewentualne problemy. Lepiej wcześniej wiedzieć, z jakim sprzętem mamy do czynienia, ażeby później nie mieć niepotrzebnych kłopotów.

Komentarze są wyłączone.