Na co zwracać przede wszystkim uwagę przy wybieraniu nowego mieszkania? Zawsze musisz dokładnie wszystko posprawdzać przed kupnem

O własnym mieszkaniu z pewnością marzy niejeden z nas. Jeżeli zgromadziłeś już właściwą kwotę pieniędzy albo zdecydowałeś się na wzięcie pożyczki w banku, wtedy powinieneś zacząć rozglądać się za jakimś fajnym mieszkaniem, w które mógłbyś zainwestować swoje pieniądze, a później spędzić w nim następne lata swego życia.

www.profbud.info

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach powinieneś dobrze się przygotować – między innymi po to, żeby nie dać się złapać deweloperom.

Nie zwlekaj, tylko jeśli masz ochotę zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tutaj (http://www.baltic-park.com.pl/) a zapewne uzyskasz świeże wiadomości na omawiany wątek.

Co musisz wiedzieć o rynku nieruchomości i co powinieneś kategorycznie sprawdzić przed zakupem mieszkania? Nasz tekst pomoże Ci odpowiedzieć na te wątpliwości. Między innymi musisz się zastanowić, czy chcesz kupić mieszkanie z drugiej ręki czy też prosto od dewelopera. Oczywiście zarówno jedno jak i drugie wyjście ma pewne wady i plusy, jednak ostateczna decyzja powinna zależeć od Ciebie.

Zakup mieszkania od dewelopera kategorycznie będzie kosztował Cię więcej, jednakże weź pod uwagę to, że w używane mieszkanie często będziesz musiał wkładać dodatkowe pieniądze na jego remont. To od całkowitego stanu danego mieszkania z drugiej ręki oraz od tego, co konkretnie i za jaką

Dom jednorodzinny

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

cenę zaoferuje Ci deweloper, będzie zależne, na co się ostatecznie zdecydujesz. Drugą kwestią, którą powinieneś rozważyć, jest na pewno lokalizacja Twego przyszłego mieszkania. Weźmy pod uwagę dla przykładu Warszawę – oczywistym jest, że mieszkania na Bemowie – mieszkania na Bemowie biuro deweloperskie z Warszawy – będą sporo tańsze od tych na Żoliborzu, jednak musisz brać pod uwagę również inne kwestie.

Dodatkowe fakty o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, lecz znacząca witryna jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Jeżeli na przykład pracujesz na Żoliborzu albo z jakiegokolwiek innego powodu musisz tam codziennie dojeżdżać i przemieszczasz się po mieście autem, wtedy zdecydowanie musisz rozważyć kupno mieszkania na Żoliborzu, nawet za wyższą cenę. Może okazać się, że stracony czas oraz ogromne koszty dojazdów bynajmniej nie zrekompensują tego, że wydałeś parę tysięcy złotych mniej na kupno mieszkania.

Jeśli zdecydowałeś się już prawie na jakieś mieszkanie, szczególnie jeśli jest to mieszkanie z rynku wtórnego, wówczas bez wątpienia musisz zaprowadzić do niego fachowców, którzy powiedzą Ci, czy wszystko jest w porządku na przykład z instalacją elektryczną. Pamiętaj, że koszty remontu mogą być naprawdę ogromne, dlatego nie zawsze warto pompować pieniądze w używane mieszkania.

Komentarze są wyłączone.