W jaki sposób funkcjonalnie zaaranżować niewielki salon?

Bawialnia stanowi miejsce spotkań wszystkich mieszkańców, spożywania posiłków, odpoczynku czy goszczenia gości. Czasem w parę minut musi odmienić się w kameralną sypialnię. Wyposażając to pomieszczenie wypada pamiętać o każdej z powyższych funkcji.

przytulny salon

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Problematyczne przypadkiem będzie zorganizowanie małej przestrzeni. Na szczęście z pomocą przybywają nam sklepy meblowe, których konstruktorzy proponują nam wielomodułowe serie mebli. Ich wartością jest dowolne wybieranie modułów, które są nam przydatne.

Potrzebna jest Ci wiarygodna informacja ze strony (http://www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-odkurzaczy/szczotki-do-odkurzaczy,g641006.html)? Dobrze się składa, gdyż stworzyliśmy dla Ciebie dawkę nowych wpisów. Trzeba kliknąć w link.

Zdołamy więc określić, że na początku potrzebujemy np. komody z szufladami na pościel, szafy na ubrania i gabloty, w której będziemy trzymać zastawę stołową. Tym samym kupujemy tylko te części.

Najważniejszym meblem w każdym domu jest posłanie – stanowi bowiem punkt wypoczynku i snu. Optymalny będzie wybór dużego narożnika, który na nocną porą zamieni się w wygodne dwuosobowe łóżko. Możemy zakupić wersję rozkładaną, z pojemnikiem na pościel, lub z przestawianym bocznym elementem, który może też mieć zastosowanie jako obszerna pufa. Przed narożnikiem można postawić stoliczek z spodnią półką, na której z powodzeniem możemy mieć książki, gazety oraz inne przedmioty, jakie potrzebujemy mieć pod ręką. Jeśli przewidujemy zakup telewizora, w dobie płaskich ekranów polecamy przymocować go bezpośrednio na ścianie – nie będzie wówczas zajmował przestrzeni. Tego rodzaju problemy są bardzo ważne, jeśli zajmuje nas gustowna aranżacja salonu.

Gdy mamy już wszystkie przydatne meble, odpowiednio je zestawimy, zostaje nam zadbać o akcesoria. Nie zalecamy kupowania ciężkich kotar do osłonięcia okien. Najlepszym rozwiązaniem będą rolety okienne, oraz łagodne subtelne firanki zawieszone na delikatnych karniszach. Za pomocą tego optycznie powiększymy powierzchnię pokoju, unikając wrażenia zabałaganienia przestrzeni. Oświetlenie pokoju musi stanowić odpowiednio silne – na górze proponujemy żyrandol z kilkoma żarówkami, a tuż przy łóżku wiszącą lampkę nocną.

Komentarze są wyłączone.