Dobry design w przytulnym pomieszczaniu

Design to wyraz, pod którym kryje się wiele znaczeń. Chociaż kojarzy się z dobrym smakiem, to dla każdego znaczy coś zupełnie innego. Czym jest design i jak należygo odczytywać? Jaka jest reguła designerskiego wnętrza? I czy w ogóle coś takiego istnieje? Na pierwszy rzut oka pojęcie design kojarzy się z minimalistycznym wystrojem.

Aranżacja wnętrz

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Surowe ściany oraz trochę niezbędnych mebli. Do tego oczywiście charakterystyczne oświetlenie i voila… gotowe! Ale czy na tym ma się opierać fan subtelnych wnętrz? Chyba nie. Design nie powinien wiązać się z produktami bardzo kosztownymi, na które musimy oszczędzać przez długi czas. Designerskie wnętrza cechują się nieszablonowością.

Tutaj rządzi kreatywność. Zwykły słoiczek po konfiturze może stać się zaskakującym abażurem na lampkę. Wystarczy tylko inne spojrzenie na zastosowanie produktów codziennego użytku. We wnętrzach, w których wiedzie prym właśnie design, rozwiązania są tak oczywiste, że aż stają się genialne. przewody zobacz (opinie na nasz temat) można delikatnie schować w kartonie po starych adidasach. W efekcie likwidujemy nieestetyczne przewody, jakie często wystają spod szafy. Efekt jest powalający, a nie rujnuje przeznaczonego budżetu.

Designerskie wnętrza to jednak coś więcej niż tylko piękno. To przede wszystkim myśl przewodnia. Jeżeli uwielbiamy ekologię, to zastosujmy takie rozwiązania w swoim domu.

Ta wskazówka ze strony zapewni Ci to, że znajdziesz dużo niezwykle ciekawych danych – to trochę inny punkt widzenia na taką problematykę.

Na dużej szafie jako dodatkowy element do przechowywania idealnie sprawdzi się zwykłe kartonowe pudło. Możemy je ozdobić nalepkami, wzorami lub hasłami czy cytatami z gazet. Złote myśli są ostatnio bardzo trendy. Wystarczy troszkę farby w lubianym kolorze i pięć minut wolnego czasu. W efekcie na naszej ścianie zacznie widnieć wspaniałe hasło, np. z elementem humorystycznym. Niby banalne rozwiązanie, jednak dużo mówi o właścicielu czterech ścian.

Aranżacja wnętrz

Autor: xrayspx
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym wyznacznikiem designu jest pomysłowość i inicjatywa. Dzięki nim o wnętrzach będzie można powiedzieć designerskie wnętrza. Dla ludzi, potrafiących patrzeć, nawet zwyczajna szara gazeta może stać się pięknym elementem dekoracyjnym. Czy stanie się obrusem, czy podkładką pod myszkę? A może jednym i drugim? To zależy od woli właściciela albo wynajmującego. Żyjemy w czasach, kiedy prawie wszystko można nabyć.

Wyczucie smaku to jedna z tych rzeczy, których nie da się nauczyć za żadne pieniądze. Jeżeli na naszym koncie nie posiadamy setek tysięcy to nic straconego. Nasze mieszkanie mimo wszystko może być ostoją dobrego gustu. Bo to my wyznaczamy rzeczywistość, która nas otacza. I na tym polega istota rzeczywistego designu. To on sprawia, że życie staje się elementem sztuki.

Komentarze są wyłączone.