Z tygodnia na tydzień wszystkich nas zaskakują nowe rozwiązania technologiczne, które pojawiają się na całym świecie

Technologia zmienia się szybko. Postęp technologiczny jest ogromny, a jego wyrazem jest choćby powstanie sieci i jej rozwój na przestrzeni ostatnich lat. Możliwość błyskawicznego komunikowania się czy wysyłania informacji między dwoma osobami znajdującymi się na innych końcach świata uwolniło duży potencjał drzemiący w wynalazcach, konstruktorach oraz technologach na całym świecie.

akumulator

Autor: Jyrki Leskelä
Źródło: http://www.flickr.com
Większość maszyn czy urządzeń działa rzecz jasna w oparciu o energię elektryczną, bo jest ona wygodna oraz przede wszystkim mało szkodliwa w kontekście ekologicznym. Stosunkowo łatwo jest przechowywać tego rodzaju energię, dzięki czemu urządzenia elektryczne zasilane mogą być w dowolnym miejscu i czasie. Wszystko wskazuje na to, iż w dalszym ciągu będą pojawiały się innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie, ponieważ „potrzeba jest matką wynalazków”. Ponadto, wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa w tym sektorze chcą maksymalizować swoją sprzedaż, a to powoduje konieczność poszukiwania nowoczesnych rozwiązań.

Wracając do kwestii przechowywania energii elektrycznej trzeba wspomnieć o akumulatorach, które stały się prawdziwym hitem w tej dziedzinie. Podstawową ich cechą jest to, iż mogą one przyjmować energię elektryczną i ją magazynować, a potem uwalniać, jeśli pojawia się taka potrzeba. Najpopularniejszym rodzajem tego produktu są akumulatory samochodowe, umożliwiające zasilenie reflektorów, a także pozostałej elektroniki obecnej w samochodach. Co ciekawe, takiego akumulatora nie trzeba ładować, gdyż następuje to samoistnie, dzięki przemianie energii mechanicznej samochodu na elektryczną. Umożliwia to zamontowany w każdym samochodzie alternator. Trudno wyobrazić sobie pojazd samochodowy bez akumulatora, ponieważ wtedy byłoby niemożliwe jego normalne użytkowanie, zgodne z przeznaczeniem.

Niestandardowy rodzaj akumulatora

Producenci tego rodzaju elementów prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych rozwiązań, które charakteryzują się coraz wyższą jakością wykonania oraz eksploatowania. Przykładem może być akumulator (http://www.akumulator24.com.pl/) agm, gdzie elektrolit jest wchłonięty w separatorach z włókna szklanego. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoliło na zmaksymalizowanie wszystkich parametrów charakteryzujących każdy akumulator. Obniża rezystancję wewnętrzną, wydłuża czas pracy, a ponadto wyzwala wyższe napięcie na zaciskach. Są one z powodzeniem stosowane w systemach alarmowych i kasach fiskalnych.

Komentarze są wyłączone.