Przeciwieństwa skutecznym sposobem na aranżacyjny banał

Tym, co wpływa na klimat wnętrz i nasze samopoczucie w jego otoczeniu, jest harmonia. Większość osób projektujących wygląd swojego domu szuka jej w uporządkowanych formach, monochromatycznej kolorystyce oraz jednolitym wykończeniu. Czy czy aby na pewno słusznie? Jak się jednak okazuje również kompozycja zbudowana na kontrastach może być komfortową strefą, w której odnajdziemy upragniony spokój, a jednocześnie odkryjemy skuteczny sposób na aranżacyjną nudę.

mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Stonowane stylizacje kojarzone są z pomieszczeniami oferującymi domownikom należytą równowagę. Powściągliwy wystrój stanowi źródło wyciszenia. Kiedy jednak ożywić wyraz naszego lokum, jedną z metod bardzo często stosowaną przez profesjonalnych dekoratorów jest operowanie kontrastem. To idealne rozwiązanie dla osób odważnych, lubiących awangardowe stylizacje.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej materac sprężynowy 120×200 i przeczytaj tam kolejne zajmujące posty. Nie ociągaj się!

Kiedy jednak obawiamy się zestawień takich jak na przykład zieleń i czerwień, udanym kontrastującym, lecz i bezpiecznym zestawieniem jest czerń i biel.

Umiejętne zestawianie przeciwieństw wymaga nie lada wyczucia estetycznego.

Czy myślisz, że w internecie jest niewiele wartych polecania postów? Jeżeli chcesz wejść na naprawdę użyteczny portal, to zalecam ten serwis (https://mtproject.pl/).

Gdy samodzielnie nie czujemy się na tyle silny w tym temacie, by zabrać się za kreację z użyciem kontrastów, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę online hasła takie jak na przykład: “aranżacje wnętrz Katowice” bądź “projekty wnętrz Katowice”, i poszukać inspiracji wnętrzarskich czy konkretnej osoby, która wprowadzi do wymarzonego domu odrobinę kontrastu Jak głosi przysłowie, przeciwieństwa się przyciągają. Ciekawi i inspiruje to co inne, nieoczywiste.

aranżacja mieszkania

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Bliźniacza zasada obowiązuje w aranżowaniu naszego domu. Z pomocą kontrastów można wykreować przestrzeń nieoczywistą, ale zbudowaną z symbiotycznego zespolenia na pozór zupełnie nieprzystawalnych cech. Analizując wyniki wyszukiwania pod wskazanymi wcześniej hasłami: “aranżacje wnętrz Katowice” oraz “projekty wnętrz Katowice” przekonamy się, iż kontrastujące tony to jeden z najmodniejszych zabiegów stosowanych w aranżacjach . I taka właśnie przestrzeń przyciąga bardziej niż konwencjonalne stylizacje. Ale wbrew pozorom, przy użyciu kontrastów może powstać przemyślana oraz spójna aranżacja.

Komentarze są wyłączone.