Wyciągarki – konstrukcja, działanie, obsługa

Wyciągarka jest oprzyrządowaniem niejednego wozu terenowego, pojazdów straży pożarnej albo pojazdów wojskowych.
Przydaje się, gdy trzeba przejechać przez karkołomny teren, a jest to niemożliwe, jeżeli ugrzęźniemy w błotnistej kałuży albo kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

Ów względnie niepozorny element ma wielką moc. Zmieniający się klimat, przesunięty okres zimowy, huraganowe wichry czy też ulewne deszcze. Wszystko to sprawia, iż widok przewróconych drzew albo zalanych ulic jest dla nas już czymś normalnym. Są jednakże osoby, które oczekują intensywnych ulew jak maluchy wizyty Mikołaja w Boże Narodzenie. Mogą wówczas założyć gumiaki, wskoczyć do auta, odpalić klekoczącego diesla jak też pojechać taplać się w błocie, z uśmiechem na buzi. W takich przypadkach nie wystarczy odpowiednie ogumienie czy też łopata . Potrzebujemy wyciągarki Rukcug. Do czego ma służyć taka wyciągarka? Pomoże nam wydostać się z błotnistej kabały, oddzielić dwa zderzone ze sobą wozy bądź wyjechać terenowcem z ciężkiego terenu.
rukcug

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto bawił się w błocie wozem, wie, że wszelkie fragmenty i części odsłonięte od dołu będą narażone na uszkodzenie. W związku z tym trzeba pomyśleć o założeniu osłon na miskę olejową albo (polecamy witrynę www.bazalt.pl/ ciekawe źródłoskrzynię biegów. To newralgiczne punkty, których reperacja kosztuje naprawdę sporo. Jako osłonki stosuje się aluminiowe blachy czy stalowe malowane proszkowo.

Wytrzymują większość uderzeń a także chronią elementy napędowe auta. Większość tego rodzaju konstrukcji ma przygotowane otwory, aby dostęp do śrubek a także spustowych korków był jak bezproblemowy.

Komentarze są wyłączone.