Czym jest czujka dymowa, jakie mogłaby posiadać funkcje oraz z jakiego powodu warto ją nabyć?

W dzisiejszych czasach na każdym kroku otaczają nas różne sprzęty elektroniczne. Trzeba przyznać, że wiele z nich czuwa nad naszym bezpieczeństwem, nawet jeżeli o tym np. nie wiemy.

Blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym dowodem na takiego typu urządzenie (zobacz ofertę dotyczącą maragency kraty schodkowe) mógłby zostać przykładowo zainstalowany w domu alarm.
Należałoby wspomnieć, że nie musi być to wcale alarm antywłamaniowy. Takowy też może być niezwykle użyteczny, wszakże to nie jest wyłączne elektroniczne narzędzie, które warto w domu mieć. Więc co ponadto mogłoby to zostać? Znacznie w większym stopniu użytecznym urządzeniem może okazać się czujka (www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa. Z pewnością znamy zasadę jej działania z różnych filmów sensacyjnych. Jaka więc to zasada? Więc taki sensor przypomina trochę odwrócony o 180 stopni i przymocowany do sufitu głęboki talerzyk. Tego typu czujka dymowa jest w stanie wykryć zbytnio duże nasycenie dymu oraz w wypadku przekroczenia jakiejś niebezpiecznej wartości włączany jest sygnał dźwiękowy.
online

Źródło: pixabay.com
Co poniektóre wersje mogą także machinalnie zawiadomić przykładowo właściciela lub wręcz straż pożarną. W nowych wersjach takiego detektora można wręcz nastawiać parametry za pomocą swego smartfona. Jeżeli zastanawiasz się gdzie można by zakupić takie urządzenie, to miej na uwadze, ażeby sprawdzić na pierwszym miejscu w Sieci. Tam na pewno wyszukasz wszelki wzór tego typu produktu jak czujka dymowa.

Zobaczysz w tamtym miejscu też, iż takowy detektor, przynajmniej w swej podstawowej opcji, nie kosztuje dużo. Jeśli natomiast chcesz jakiś bardziej zaawansowany wzór, musisz mieć nieco więcej funduszy.

Komentarze są wyłączone.