W jaki sposób założyć autokomis?

Ciekawisz się motoryzacją? Rozważ uruchomienie własnego komisu samochodowego. Starczy, iż znajdziesz dobrze umiejscowiony i schludny plac, a również zatroszczysz się o atrakcyjną reklamę swojej firmy.

zabezpieczenie

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
bramy garażowe

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
busy

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Na czym polega ten biznes? Właściciel samochodu poleca sprzedaż swojego wozu posiadaczowi komisu samochodowego. Ten pierwszy określa cenę, którą pragnie otrzymać za samochód. Posiadacz komisu zarabia na prowizji, która ustalona zostaje od zbytego auta – w praktyce zazwyczaj po prostu podaje należność wyższą o marżę, jaka to zasili jego budżet. Komisy samochodowe cieszą się wielkim powodzeniem pośród osób, które chcą pozbyć się starego wozu i nabyć sobie nowy. Z jakiej przyczyny? Właściciel, wstawiając pojazd do komisu, nie musi zamartwiać się procesem szukania nowego nabywcy i sprzedaży. Wszystkim zajmie się autokomis.
Dla właściciela komisu samochodowego najistotniejszy jest plac, na jakim eksponowane będą samochody osobowe jak też busy przeznaczone na sprzedaż. Powierzchnia jego będzie zależeć od tego, jak wiele pojazdów zamierzasz prezentować. Jeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu musi się swobodnie zmieścić przynajmniej kilka – kilkanaście samochodów. Jak rozkręcisz biznes, być może będziesz potrzebować miejsca dla ponad 50, a może nawet setki pojazdów. Miej na względzie, iż klienci powinni mieć swobodny dostęp do każdego z samochodów. Pamiętaj też, iż będą liczyć się wymiary po otwarciu wszystkich drzwi auta – razem z bagażnikiem.

Na terytorium nawet niedużego autokomisu powinno się znaleźć też miejsce na wnętrze biurowe.

Zaabsorbowała Cię opisywana w tym artykule tematyka? W takim przypadku kliknij tu oraz poznaj dodatkowo więcej szczegółów na stronie (www.mcrsklep.pl/pl/systemy-natryskowe-ogniochronne-i-akustyczne)!

Na ogół jest to kontener blaszany, lecz jeśli ma być to duży autokomis, wówczas zastanów się nad solidną budowlą.

Komentarze są wyłączone.