Odkuwki – ich odmiany a także materiał z jakiego są wykonane

Słysząc na temat tak zwanych odkuwek wielu spośród nas w rzeczywistości kojarzy wyłącznie to, iż bywa to coś kutego, jak pokazuje po części sama nazwa. W tym samym czasie odkuwki mają o wiele więcej do zaoferowania aniżeli „coś kutego”, a na temat czego dowiesz się, gdy przeczytasz nasz dzisiejszy felieton na ich temat!

finanse

Nasz najnowszy temat, a więc wspomniane powyżej odkówki, to element kuty ukazujący się w kilku odmianach, pośród których najczęściej występujące to konkretnie: odkuwki typu matrycowego, swobodnie kute oraz tak zwane „pierścienie kuto-walcowane” zrobione ze stali, które silniej można zaliczyć najzwyczajniej do wyrobów kutych dokładnie tej samej (lub niewiarygodnie podobnej) kategorii. Których to jednak rodzajów odkuwek byśmy nie poruszyli, bywają one wykonane z przeróżnych rodzajów stali, wśród których to bez żadnych wątpliwości najbardziej istotnymi są: stale węglowe, tak zwane niestopowe, a także stopowe, stale w pełni uodpornione na korozję, oraz takie wykonane ze stopów tak https://www.effector.com.pl/pl/listwy-wykonczeniowe/ nazywanych „metali nieżelaznych”. Dobrze jest wiedzieć, iż istnieje bardzo wiele norm, które to odkuwki mogą pozyskać, a bywają to w szczególności normy według tak (płyty modelarskie – odlew.com.pl) nazywanych EN, PN, czy DIN i tym podobne.

Wiele przedsiębiorstw oferujących odkuwki oraz nie jedynie, umożliwia nam oczywiście za pewną dodatkową opłatą na tak zwane „badania”, pod względem chociażby własności mechanicznych, czy typu ultradźwiękowego, nie wspominając już o badaniach metalograficznych, czy też typu magnetyczno-proszkowanego oraz typu penetracyjnego i kilku innych, zależnych w rzeczywistości od oferowanych poprzez firmy usług. Na koniec dodajemy, że sama wysyłka takiego typu odkuwek może odbywać się w stanie surowym, skórowanym, czy obrobionym cieplnie, a także obrobionym mechanicznie.

Komentarze są wyłączone.