Jak urządzić laboratorium? Czym jest dygestorium?

Wyposażając laboratorium trzeba wziąć na pewno specjalizację testów, które będą w nim realizowane.
Pod uwagę bierze się rozmiar wnętrza, typ sprzętów laboratoryjnych, przyrządów pomiarowych, analitycznych oraz badawczych i dygestoria laboratoryjne, innymi słowy meble określonych do bezpiecznego przeprowadzania badań chemicznych i analitycznych badań.

torebka

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
dygestoria laboratoryjne

Autor: Alf Melin
Źródło: http://www.flickr.com
W laboratoriach stosowane są rozmaitego rodzaju sprzęty oraz substancje, z tej przyczyny stanowiska pracy muszą być komfortowe oraz bezpieczne. Przez wzgląd na wytwarzające się opary oraz gazy, które mogą mieć ujemny wpływ na zdrowie personelu laboratorium, należy pomieszczenie wyposażyć w wydajne dygestoria, jakie będą odporne na przeróżnego rodzaju chemiczne substancje. Chemiczny wyciąg mieniony dygestorium służy przede wszystkim do przeprowadzania prac z substancjami chemicznymi (gazowe, ciekłe jak i też stałe).
Laboratoryjne meble sporządzone są ze specjalnych surowców wytrzymałych na rozmaitego typu chemiczne substancje a także powinny spełniać wskazane normy jakościowe. W związku z postępem technologicznym, na rynku są dostępne meble, które spełniają wszystkie wymagania, pod kątem bezpieczeństwa, komfortów a także ochrony środowiska – na co w nowoczesnych czasach kieruje się szczególną uwagę. Laboratoryjne meble nie tylko muszą być odporne na działanie przeróżnego typu chemicznych substancji, ale też muszą być łatwe w utrzymaniu schludności oraz dezynfekcji.

Blaty mebli powinny posiadać równą, ale nie śliską powierzchnię. Wyposażając laboratorium szczególnie trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo personelu pracowni.

Komentarze są wyłączone.