Jak urządzić laboratorium? Czym jest dygestorium?

Wyposażając laboratorium trzeba wziąć na pewno specjalizację testów, które będą w nim realizowane.
Pod uwagę bierze się rozmiar wnętrza, typ sprzętów laboratoryjnych, przyrządów pomiarowych, analitycznych oraz badawczych i dygestoria laboratoryjne, innymi słowy meble określonych do bezpiecznego przeprowadzania badań chemicznych i analitycznych badań.

torebka

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
dygestoria laboratoryjne

Autor: Alf Melin
Źródło: http://www.flickr.com

W laboratoriach stosowane są rozmaitego rodzaju sprzęty oraz substancje, z tej przyczyny stanowiska pracy muszą być komfortowe oraz bezpieczne. Przez wzgląd na wytwarzające się opary oraz gazy, które mogą mieć ujemny wpływ na zdrowie personelu laboratorium, należy pomieszczenie wyposażyć w wydajne dygestoria, jakie będą odporne na przeróżnego rodzaju chemiczne substancje. Chemiczny wyciąg mieniony dygestorium służy przede wszystkim do przeprowadzania prac z substancjami chemicznymi (gazowe, ciekłe jak i też stałe).
Laboratoryjne meble sporządzone są ze specjalnych surowców wytrzymałych na rozmaitego typu chemiczne substancje a także powinny spełniać wskazane normy jakościowe. W związku z postępem technologicznym, na rynku są dostępne meble, które spełniają wszystkie wymagania, pod kątem bezpieczeństwa, komfortów a także ochrony środowiska – na co w nowoczesnych czasach kieruje się szczególną uwagę. Laboratoryjne meble nie tylko muszą być odporne na działanie przeróżnego typu chemicznych substancji, ale też muszą być łatwe w utrzymaniu schludności oraz dezynfekcji.

Blaty mebli powinny posiadać równą, ale nie śliską powierzchnię. Wyposażając laboratorium szczególnie trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo (przyjrzyj się systemowi przeciwpożarowemu mercor na stronie www) personelu pracowni.

Komentarze są wyłączone.