Dlaczego należy zbierać zakrętki?

O akcji zbierania plastykowych nakrętek słyszał nieomal każdy z nas. Zakrętki zbierają dzieci i dorośli. Kosze na tego typu surowiec pojawiły się w szkołach, marketach, w urzędach.

sznur do pieca

Autor: http://www.gambia.net.pl
Źródło: http://www.gambia.net.pl
Co jednak spowodowało, że akcja przybrała tak gigantyczną skalę? I czemu właściwie warto zbierać nakrętki? W jaki sposób to wszystko się zaczęło? Ideę zbierania zakrętek wdrożyli w życie studenci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij tu – zobaczysz tam uwagi na temat (https://www.arapneumatik.pl/k-115-zawory-grzybkowe) odnoszące się do tej kwestii, one także na pewno niezwykle Cię zaabsorbują.

To paru młodych ludzi wykoncypowało dobroczynną zbiórkę. Pieniążki z akcji miały zostać przeznaczone na pomoc dla przyjaciela. Akcja się powiodła, a inicjatywa prędko doczekała się kontynuacji.

zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com
nakrętki
Z jakiego powodu akurat nakrętki? Mnóstwo osób frapuje się, czemu akurat akcja nagromadzania nakrętek tak szybko uzyskała powodzenie oraz wciągnęła setki rodaków. Zakrętki są dosyć ciężkie, a jednocześnie poręczne. I są w każdym polskim domu. Nagromadzanie szkła właściwie nie przyjęłoby się ze względu na to, iż jest niebezpieczne, metal jest nadzwyczaj niewygodny. Puchy zaś właściwie się nie kojarzą dobrze i trudno byłoby wymagać od dzieci w szkole, ażeby zbierały puszki po piwie. Plastykowe butelki niestety są zbyt tanie. A nakrętki, ze względu na swoją poręczność, stały się autentycznym strzałem w dychę. Samo zbieranie zakrętek jest zasadne jeszcze z paru innych powodów. Nie można tu pominąć względów ekologicznych.

Podoba Ci się tego typu tekst? To świetnie, jeśli masz ochotę poznać coś tak samo niebanalnego, to z pewnością na pewno zaciekawi Cię także wiarygodna witryna.

W końcu zamiast trafić na wysypiska przerabiane są one na materiał wtórny.

Gromadzenie nakrętek skłania osoby do zaangażowania się w inicjatywy społeczne. Odnosi się to również do dzieci w szkołach, jakie uczą się nie jedynie tego, że odpadki warto sortować, lecz także oswajają się z myślą, iż trzeba nieść pomoc innym.

Komentarze są wyłączone.