Jakiego rodzaju wybrać oświetlenie do hal i magazynów?

Od oświetlenia przeznaczonego do hal fabrycznych wymaga się ażeby umożliwiło odciążenie sieci elektrycznej i dało możliwość zredukowania kosztów utrzymania przedsiębiorstwa.

malowanie

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Do tego nie możemy rzecz jasna zapomnieć o komforcie pracowników. Oświetlenie dla hal magazynowych powinno być wysokiej wydajności. Dochodzą do tego zaawansowane metody sterowania umożliwiające regulację natężenia oświetlenia, współpracę z czujkami ruchu, co przekłada się na wysokie zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Przeważnie do przemysłu selekcjonuje się bezpieczne, oszczędne oraz z długim okresem bezusterkowego działania oświetlenie zrealizowane w technice LED. Oprawy muszą zachować stabilność parametrów poprzez długi okres ich użytkowania. Do podstawowych parametrów, które są brane pod uwagę przy wyborze źródeł światła w konkretnym zakładzie przynależą rozkład światła jak też jego natężenie. Zawsze oświetlenie powinno być dobrane do indywidualnych wymagań konkretnego miejsca pracy.
łóżeczka dla dzieci

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Oprawy wykorzystujące technologię LED świecą pełnym strumieniem światła momentalnie po ich załączeniu i z taką samą mocą przez cały czas pracy i prawdziwie odzwierciedlają barwy otoczenia. Prócz tego przynależą do rozwiązań w pełni bezpiecznych dla otoczenia albowiem nie zawierają rtęci, ołowi i tym podobnych substancji. Poza tym eksploatują mniej energii elektrycznej, dzięki czemu do środowiska trafia mniejsza ilość dwutlenku węgla.

Choć jest ono droższe to zapewnia lepsze warunki a także bardzo często wypiera już starsze techniki. Klosze powinny odznaczać się dużą trwałością, stąd bardzo często na ich stworzenia wybierane są wytrzymałe poliwęglany.

Komentarze są wyłączone.