Zatroszcz się o swoich pracowników! Radzimy jak to osiągnąć

Różne badania znawców ekonomii ujawniają, że polscy właściciele przedsiębiorstw nie inwestują w swoich pracowników. Można to zauważyć wyraźnie w pensjach – w innych krajach, nawet tych tak samo zamożnych co nasza ojczyzna, są one o wiele wyższe i ciągle rosną.

fotel

Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com

A warto pamiętać, że wszelkie pieniądze wyłożone na optymalizację warunków w robocie mogą dać spore profity w przyszłości. To jasne, że uczciwie wynagradzany i pracujący w dobrej atmosferze członek kadry odznacza się lepszą wydajnością, niż znużony i zadłużony człowiek.

Istotnym aspektem jest ciepłota miejsca pracy. Jeżeli w firmie jest zbyt chłodno, zatrudnieni nie będą skupiać się na swoich obowiązkach. Jeżeli temperatura jest duża, efektywność także się zmniejszy. Dobrze jest wyłożyć pieniądze na klimatyzację. Wielkie znaczenie posiada też zapach – w miejscu, w którym czuć przyjemną woń, pracuje się znakomicie. Komfort w miejscu pracy to nie tylko miłe środowisko, lecz także ergonomiczne meble biurowe (warto poznać ofertę na: meble biurowe od Abi meble) Wrocław. O ile chcesz, by twoi podwładni nie skarżyli się na chronicznie obolałe barki i spięte karki, powinieneś zakupić meble, które zostały zrobione według wskazówek fachowców od ergonomii. Najważniejszym meblem są odpowiednio wyprofilowane krzesła komputerowe z Surflandu.

Należy jeszcze powiedzieć o pewnym regularnie olewanym aspekcie – o infrastrukturze IT. Powolne pecety i regularnie zawieszające się systemy operacyjne to mordęga dla zatrudnionych. Warto przeznaczyć trochę więcej pieniędzy i zamówić PC lepszej klasy. Nie musi to być straszny majątek. Zamiast popularnych systemów operacyjnych można zainstalować darmowe wersje Linuksa, które charakteryzują się wyjątkową stabilnością i banalnością użytkowania. Dobrze jest również opłacać porządnych specjalistów od infrastruktury komputerowej, którzy będą dbali, by stacje robocze w firmie pracowały bezawaryjnie i nie były źródłem nieprzespanych nocy dla pracowników.

Komentarze są wyłączone.