Sposoby na magazynowanie produktów

Jeżeli mamy firmę związaną choćby z handlem warto wziąć pod uwagę, że produkty w jakiś sposób należy przechowywać. W związku z tym potrzebny jest nam magazyn. Oczywiście w zależności od naszych wymagań należy wybrać jego rozmiar. Istotne jest też Wyposażenie. Nie musimy na początku kupować albo wynajmować całej, czasem wystarczy po prostu jakieś dodatkowe pomieszczenie.

magazyn

Autor: Fan of Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Rozplanuj magazynowanieIstotne jest jednak wyposażenie magazynu. Na początek należy nabyć odpowiednie regały magazynowe (np: automatyczne magazyny -> producent regałów <- gwarancja). W zależności od tego jakie produkty będziemy przechowywać należy dopasować ich rozmiar, wysokość i głębokość półek, naturalnie ich stabilność i ewentualną możliwość przymocowania do ścian itp. Sprawdźmy czy będziemy potrzebować drabiny do zdejmowania produktów z wysokich półek, bo możemy od razu kupić regały z drabiną przesuwaną. To wygodne i bezpieczne wyjście. Odpowiednie zarządzaniePowinniśmy również przemyśleć sposób kierowania magazynem. Jeżeli jest niewielki możemy sobie poradzić samodzielnie, na przykład tabelką, lecz jeżeli mamy duży magazyn z pewnością przydatne są informatyczne systemy magazynowe (przykładowo: regały (wypróbuj w promocji regały jezdne-> więcej) wjezdne sklep). Zwykle działają opierając się o kody paskowe, które naniesione są na każdy produkt. Skaner kodów w komplecie z właściwym programem komputerowym załatwiają sprawę. Tego typu system sprawia, że dokładnie wiemy co i gdzie w magazynie się znajduje. Można bez problemu zakodować umiejscowienie konkretnego przedmiotu. Ważne jest także, by dobrze opisać regały i półki. (odwiedź: regały paletowe opinie) Dobrze – to znaczy tak, żeby dla wszystkich pracowników było to jasne. Im prostszy sposób wybierzemy tym lepiej.

paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com
Porządek jest najważniejszy

Ład na regałach pozwala uniknąć mnóstwa kłopotów. Jeżeli zawsze doskonale wiemy co mamy w magazynie mamy możliwość by zagwarantować naszym klientom ekspresową obsługę na bardzo wysokim poziomie. Możemy też bez trudu uaktualniać choćby wiadomości na stronie internetowej albo zarządzać zamówieniami. W każdej branży takiego typu odpowiednie zarządzanie magazynem to klucz do sukcesu.

Komentarze są wyłączone.