Trzydzieści metrów kwadratowych w mieście czy dom z ogródkiem na wsi? Wybór należy do Ciebie!

Od kilkunastu lat możemy zobaczyć wielki rozwój ośrodków miejskich. Liczące się na rynku spółki międzynarodowe czynią inwestycje w Polsce, tworząc u nas swoje filie. Na siedziby nowych jednostek biznesowych wybierane są oczywiście miejsca z potencjałem. Pod terminem potencjał koncerny rozumieją dobre zaplecze komunikacyjne oraz dostateczną ilość osób chętnych do pracy. Wielkie miasta spełniają te oczekiwania. W nich bowiem mieszczą się uczelnie, które rok w rok wypuszczają masy poszukujących zatrudnienia abiturientów. Świeżo upieczeni inżynierowie nie wracają więc do rodzinnych stron, ale pozostają tam, gdzie mają szansę zyskać posadę i stabilizację. Koło się zamyka. Mniejsze miejscowości nie mają co liczyć na inwestycje zagraniczne, a w dodatku są okradane z młodych, pracowitych mieszkańców i ich podatków. Wielkie miasta zasilane pieniędzmi inwestorów, rozrastają się, by zmieścić masy nowo przybyłych ludzi, którzy zdecydowali się tutaj żyć. Oczywiście taki stan rzeczy nie mógł długo ostać się bez reakcji. Coraz większe grono osób zaczyna męczyć się w rozgorączkowanym, zatłoczonym mieście. Ludziom przeszkadza brak przestrzeni, zieleni, miejsc do relaksu czy parkingów.

Odwiedź autorskie www. Tam znajdują się wyłącznie najlepsze artykuły. Jeżeli pojawią się jakieś pytania, to z przyjemnością służymy pomocą.

Bardzo ważną sprawą jest także jakość powietrza, która ostatnio znacząco się pogorszyła. Mieszkańcy stolicy i pozostałych polskich miast nie zamierzają ryzykować zdrowia i życia swych bliskich. Stąd pochodzi tendencja do przeprowadzek na przedmieścia. Podmiejskie osady i małe miasteczka oferują znużonym mieszczuchom to, czego najbardziej im brakowało czyli: spokój, czystsze powietrze, lasy i odpowiednią dawkę niezbędnego odosobnienia. Domy na sprzedaż w Warszawie i okolicach szczycą się ogromną popularnością. Ludzie nie chcą już mieszkać na przytłaczających betonowych osiedlach bez zieleni i placów zabaw. W dzisiejszych czasach młodzi warszawiacy wolą wziąć trochę większy kredyt i zamiast ciasnego mieszkania w mieście zakupićziemię na wsi i wybudować własny dom. Ciekawą opcją są także gotowe domy pod Warszawą, których cena często jest atrakcyjniejsza niż kawalerki w centrum.

Komentarze są wyłączone.