Wyroby z drewna- nieprzemijająca moda.

Są tacy, dla których drewno w mieszkaniu kojarzy się ze złym gustem i lakierowaną boazerią. Style, które przywędrowały do nas ze Skandynawii demonstrują jednak, że drewno ma w sobie pewną szlachetność i stosownie dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane na stałe wróciły do łask projektantów i designerów. Większość doszła do przekonania, że używanie surowców pochodzenia naturalnego pozwala wyrobom nadać ponadczasowy charakter oraz korzystnie działa na nasze samopoczucie. (Zobacz też pudełko wykonane z drewna)

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

W mieszkaniu wyroby z drewna dobrze sprawdzają się w kuchni. Mieszając potrawę drewnianą łyżką nie musimy myśleć o tym, czy przy wysokiej temperaturze wydzielają się związki rakotwórcze lub zachodzą odmienne groźne reakcje chemiczne, tak jak to się dzieje w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Często można było usłyszeć o aferach związanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków zostały wykorzystane szkodliwe materiały. Tutaj to tylko drewno, wobec czego możemy czuć się pewnie. Ponadto drewniane przybory kuchenne nie są drogie, więc ich ewentualna wymiana, nie powinna nadwyrężać domowego budżetu.

Najbardziej wziętymi przedmiotami domowego zastosowania są drewniane (kliknij i sprawdź) deski kuchenne. Deski takie są przeróżnych rozmiarów, a niektóre możemy kupić w niezwykle wyszukanych kształtach. Kolejnym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak deski zrobione z tworzyw sztucznych.

Nader pragmatyczne w użyciu i eleganckie w wyglądzie są również na wino skrzynka. Mogą być pomocne do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że w wyniku tego produkty mają dużo lepszy smak. Nie należy zapominać, że do produkcji najbardziej wykwintnych win i whisky, również wykorzystuje się drewniane beczki.
Bardzo fajne projekty z drewna można obejrzeć na stronie

Komentarze są wyłączone.