Moda – nie ulegajmy jej zanadto

Jeśli chodzi o ubrania, każda kobieta ma na ogół inny gust. Jedne kobiety lubią ubierać się elegancko, nawet na co dzień, czy nawet, gdy nie wychodzą danego dnia z domu. Inne znów preferują luźny styl – dżinsy i bluza bądź sweter to dla nich najlepszy z możliwych strojów. Z drugiej jednakże strony zazwyczaj dość istotna jest dla wszystkich kwestia mody. W końcu nikt z nas nie lubi się wyróżniać w negatywny sposób i być uważany przez otoczenie za dziwaka.

sandały

Autor: Tom Ballard
Źródło: http://www.flickr.com
A na taki odbiór narażają się niestety osoby, które za bardzo odbiegają od ogółu jeśli chodzi o ubiór. Przyjęło się, że na każdą okazję powinien on być nieco on odmienny: inny na co dzień, inny na imprezę z przyjaciółmi w podobnym wieku, a jeszcze inny na spotkaniu rekrutacyjnym. Nauczenie się stosowania się do tych wszystkich konwenansów i zapamiętanie ich wszystkich potrafi nam czasem zająć sporo czasu. Szczególnie, że jeżeli jesteśmy jeszcze bardzo młodzi, na ogół wszelkie konwenanse odbieramy jako bezsensowne. Nie lubimy, jeśli narzuca nam się, kiedy należy zakładać sandały damskie, a kiedy znów kozaczki damskie (poznaj na stronie). Dowolny wybór stroju adekwatnie do naszych upodobań, to dla nas coś dość ważnego. Wszelkie ograniczenia, zakazy i nakazy bierzemy za zamach na naszą wolność, są wręcz niedopuszczalne. Jak więc pogodzić wymogi i oczekiwania innych ze swoim własnym gustem? Jak nie rezygnować ze swojej osobowości, ale jednocześnie nie narażając się na krzywe spojrzenia? Nie jest to oczywiście wcale proste.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj na stronie (http://www.linde-mh.pl/pl/Wynajmij-wozek/) inne wiadomości na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Z drugiej natomiast strony każdy nas prędzej, czy później powinien sobie wypracować takie umiejętności. Dzięki temu nasze życie będzie o wiele łatwiejsze.Najlepiej więc patrzeć na różne wymogi mody z pewnym dystansem. Korzystać ze wzorców, ale nie ulegać im zanadto.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, poznaj inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam acana bez zbóż, znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Nauczyć się wybierać to, co rzeczywiście nam odpowiada i co faktycznie do nas pasuje. Warto uważać, by w tym wszystkim nie zatracić siebie, swojego gustu, swoich upodobań i swojej osobowości. W końcu nasz strój powinien to właśnie wyrażać. A jeżeli wszyscy będziemy nagle gonić za modą, to będziemy wyglądać identycznie i świat stanie się nudny (oferta). Unifikacja to nie zawsze coś dobrego. Dużo lepsza w tym przypadku jest różnorodność – i to właśnie do niej powinniśmy dążyć. Trzeba więc zachować zdrowy rozsądek, także jeśli chodzi o kwestie stroju.

Komentarze są wyłączone.