Co to są wciągarki manualne, w jakim miejscu się je używa oraz na której zasadzie pracują?

Czy wiesz jakie narzędzie bardzo nierzadko wykorzystywane jest do unoszenia różnych ciężarów na placach budowlanych? Takowe sprzęty znajdują także znaczne wykorzystanie w rolnictwie czy w magazynach.
Tym jakże użytecznym mechanizmem jest wciągarka ręczna, czyli jedna z opcji, jaką mogłoby takie narzędzie posiadać.

Taka dźwigarka jest niezwykle leciutka oraz poręczna. Mogłaby unosić różnorakie ciężary na wys. od paru do kilkunastu metrów. Warto tu wspomnieć, iż posiada ona specjalistyczne zabezpieczenia (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/2) przed opadaniem towaru i przed jego nieoczekiwanym wysunięciem się z haczyka, do jakiego zamocowany jest unoszony ciężar. Warto także powiedzieć, iż tego typu ręczna wciągarka może podnosić towar za pomocą liny lub łańcucha.

Gdy już przeczytasz ten artykuł, nie mniej wciągająca będzie ta niezła witryna (http://www.kamieniarstwo.pl/blaty-parapety-schody/), ponieważ ma zbliżone dane na ten temat.

Zasada jej funkcjonowania niezwykle przypomina wędkę, choć w niej miast linki zastosowana jest żyłka. W przeciwieństwie do niej taka wyciągarka może oczywiście podnosić dużo większe ciężary.

kleje uszczelniacze

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Warto dopowiedzieć, iż taka wyciągarka ręczna znakomicie nadaje się do tego typu czynności budowlanych jak unoszenie pomostów czy koszy z zamieszczonymi w nich np. narzędziami. Wspomniane sprzęty mają niewielkie, kompaktowe wymiary, dzięki czemu są bardzo łatwe w transporcie.

Są jednak wytworzone z największej jakości materiałów, co sprawia, iż jest to sprzęt, który można by używać do profesjonalnych zastosowań. I do tego typu prac się ją przeważnie stosuje.

Komentarze są wyłączone.