Czym jest wciągarka łańcuchowa, do jakiego celu może służyć oraz w jakim miejscu ją można by nabyć?

Czy też wiesz, iż niektóre modele aut są tak skonstruowane, iż do renowacji przykładowo skrzyni biegów należy aż wyjąć motor? Taki obraz mógłby być wprost przerażający dla nieświadomej takiego faktu persony, która odwiedzi przeprowadzającego taką naprawę dźwigni mechanika.
Wszakże w jaki sposób on w ogóle wyciągnął ten ważący przecież paręset kilogramów motor? Wszakże to zbyt duży ciężar nawet dla paru osób, jest też przecież dosyć nieporęczny.

Otóż do wyjęcia motoru spod maski funkcjonuje tak zwana wciągarka łańcuchowa. Jest ona przymocowana do sufitu, posiada bardzo wytrzymały łańcuch, którego ogniwa mają ok. jeden centymetr średnicy. Taki łańcuch jest zakończony wysokiej jakości hakiem, jaki zamocowuje się do szczególnego uchwytu. Sama dźwigarka mogłaby być ręczna albo elektryczna. W wypadku znacznych ciężarów jest oczywiście używana ta druga wersja. Należałoby również dopowiedzieć, że ma ona także specjalistyczny hamulec (ciekawe propozycje), który zabezpiecza towar przed ewentualnym upadkiem. Wszakże głównym obowiązkiem takiego hamulca jest ochrona życia oraz zdrowia osób, które są w okolicy podnoszonego przez wciągarkę towaru.
grzejniki

Autor: JAGA
Źródło: JAGA

Do czego ponadto mogłaby służyć taka wciągarka łańcuchowa? Jest ona ogólnie stosowana w portach, gdzie (idź tutaj) służy do przenoszenia palet ze statku na nadbrzeże. Tego typu narzędzie wykorzystuje również tak zwany wielokrążek. Jeżeli jesteś np. właścicielem warsztatu samochodowego oraz interesuje Ciebie takie urządzenie, być może zastanawiasz się, w jakim miejscu można je kupić. Jeśli tak, to należałoby rozumieć, iż obecnie nie przedstawia to najmniejszego kłopotu.

Taką wciągarkę można albowiem nabyć w jakimś wirtualnym markecie, gdzie sprzedawana jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Oczywiście jako profesjonalne urządzenie jest ona sprzedawana wspólnie z gwarancją na przykładowo 2 lata.

Komentarze są wyłączone.