Moc ludzkich rąk to często zbyt mało, kiedy mamy do czynienia z wielkimi przeciążeniami

Gdy potrzebne jest odkręcenie słoika, kobieta zapewne wezwie małżonka, który posiada wystarczającą moc w rękach, żeby odkręcić silnie przywartą nakrętkę.

Lecz jest mnóstwo przypadków, w których nawet najsilniejsi mężczyźni nie dadzą sobie rady.
Wszędzie tam, gdzie zachodzą wielkie przeciążenia, ludzka siła nie wystarczy, aby zabezpieczyć odkryte albo ruchome części. Nawet do użytku domowego nierzadko potrzebne jest urządzenie, jakie da sobie radę z odkręceniem zapieczonych śrub przytrzymujących koła. Zakrętak hydrauliczny jest niezwykle użytecznym urządzeniem, który często możemy zobaczyć w rękach mechaników , którzy zajmują się wymianą opon bolidów F1, albo w niemalże w każdym warsztacie samochodowym. Nie jedynie śruby mocujące felgi trzeba mocno dokręcić, to prawdę mówiąc nie jest największy problem. O wiele gorsze są reparacje związane z podwoziem, gdyż dostęp do spodu auta jest znacznie utrudnione, dodatkowo na domiar złego zmieniona jest całkowicie płaszczyzna działania z horyzontalnej na wertykalną. Dużo ciężej jest obluzować śruby dociskając klucz wyłącznie siłą własnych mięśni. Zakrętak hydrauliczny (naprawasilownikow.pl/specjalizacja/silowniki-hydrauliczne/) pracuje zwykle z ciśnieniem roboczym powyżej 7 MPa, jakie pozwala na generowanie momentu rzędu 1200 Nm.

Jeżeli czytasz prezentowany artykuł to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony transport ponadgabarytowy wrocław, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

/J]

artykuły

Źródło: http://sxc.hu/

Czasem domorośli fani motoryzacji biorą się za własnoręczne składanie auta lub drobniejszych urządzeń użytku domowego, ale nie mają wszelkich potrzebnych części, z tego powodu że są na przykład niedostępne albo nikt takich nie produkuje. Całe szczęście prosperuje firma, jaka zajmuje się wytwarzaniem części z metalu na zamówienie.

Jeśli potrzebna jest Ci firma, której zajęciem jest obróbka metali Gliwice to miasto, gdzie działa firma, jaka wytwarza wszelakie elementy na zamówienie, również dla klientów indywidualnych.
Często przy zwyczajnych reperacjach auta, maszyn rolniczych czy budowlanych potrzebny oraz niezastąpiony okazuje się zakrętak hydrauliczny.

Komentarze są wyłączone.