Turkusowe dodatki do domu – stylowo i klasycznie

Turkus – intensywny, żywy kolor przywodzący na myśl morską toń. Kojarzy się także z egzotyką. Kolor ten doskonale ożywi przestrzeń każdego mieszkania czy domu. Turkusowe dodatki będą pasowały do niemalże każdego stylu, w jakim tylko chcemy urządzić pokój.Najciekawiej pasują do stylu skandynawskiego i orientalnego. Każde z pomieszczeń w naszym mieszkaniu może posiadać przynajmniej kilka przedmiotów, które będą w tym kolorze.

dekoracje do domu

Autor: Carodean Road Designs
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od salonu – na pewno możemy w nim urządzić kącik do czytania książek. Niewielki, ciekawy fotel w odcieniu turkusu będzie stanowił doskonałe miejsce do relaksu.

Zainteresowała Cię tamta wiadomość? Jeśli chcesz przeczytać więcej, sprawdź na stronie (https://dekoracyjneskory.pl/3-skory-dekoracyjne) podobne informacje, one również są na opisywany temat.

Kolejny niewielki mebel, który oryginalnie będzie wyglądał w tym kolorze to stolik kawowy. By nie były to jedyne elementy w tym intensywnym kolorze, trzeba także powiesić na ściankach kilka turkusowych ramek na zdjęcia, a na parapecie ustawić doniczki w tym kolorze. Gotowe! Dekoracje do domu w kolorze turkusowym to teoretycznie niewiele, a potrafią zrobić cuda.

Sypialnia to pomieszczenie w którym możemy pozwolić sobie na poduszki w tym wyjątkowym kolorze, pled do przykrycia łóżka i kilka innych drobiazgów – np. skrzyneczki na biżuterię, lustro – szczegóły w podanym źródle – w turkusowej ramie. By całość pomieszczenia dobrze wyglądała, także kotary do okien mogą być w intensywnym kolorze śródziemnomorskiej toni. Czasem w sypialni urządzamy w kąciku miejsce do pracy, tu swoje miejsce znajdzie turkusowa lampka odcieniu plus segregatory na dokumenty, kubki na długopisy i inne przybory do pisania.

Łazienka, w przypadku gdy w raczej stonowanych kolorach szarości, bieli i czerni, może być smutna i przytłaczająca. Kupmy w turkusowe świece, których użyjemy w czasie relaksującej kąpieli, flakony na kwiaty, szafkę na ręczniki. Powinniśmy także zakupić turkusową mydelniczkę, wieszaczki na ręczniki, kubek na szczoteczki do zębów. Rozweseli to wnętrze i doda mu klimatu.

Komentarze są wyłączone.