Co znaczy TIR, czym są tak zwane pociągi drogowe oraz w jakim miejscu przewożą one przeróżne towary?

Czy wiesz, że są tzw. potrzeby wtórne człowieka? Takie, które są w naszym życiu konieczne, ale jednak w mniejszym stopniu istotne niż jedzenie czy picie.. Do tych potrzeb można zaliczyć przemieszczanie się czy też przewożenie przedmiotów.

transport mógłby zatem dotyczyć zarówno osób jak i produktów. Istnieją przeróżne środki transportu: od samolotów do samochodów. W wypadku transportu osób najczęściej wykorzystuje się mikrobusy albo autobusy. Mogą one przewozić stosunkowo małą grupę ludzi w określone uprzednio miejsce. W zależności od danej firmy mogłoby być ono odległe nawet o wiele kilometrów. Dla przykładu bardzo znana jest obecna w większych miejscowościach komunikacja publiczna, którą moglibyśmy poruszać się na terenie konkretnego miasta. Inne spółki zajmują się transportem ludzi na bardziej znaczące odległości, a jeszcze inne oferują przykładowo transport towarów. Wykonują to na miejscu danego kraju albo proponują transport ogólnoświatowy.
transport

Autor: billjacobus1
Źródło: www.flickr.com
W tym miejscu warto dodać, że w potocznym języku duże ciężarówki nazywamy TIR-ami, ale nie każdy wie, co oznacza taki skrót. Otóż jest to Międzynarodowy Transport (zobacz także logistyka magazynowa) Drogowy. Tego typu samochody przewożą znaczne ilości towarów od np.

Omawiany temat jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaciekawi Cię również nowa wiadomość (termoaparatura.com.pl/), która ma zbliżone tematycznie kwestie.

wytwórcy do magazynów albo wprost do np. hipermarketu. Warto wspomnieć, że np. w Szwecji z uwagi na bardzo dobrą infrastrukturę drogową stosowane są ciężarówki o wiele większe oraz dłuższe niż w naszym kraju.

Jeszcze lepiej ta kwestia prezentuje się w Australii, gdzie wykorzystuje się tak zwane pociągi drogowe, a zatem ciężarówki ciągnące parę naczep równocześnie. Wspomniany przewóz jest możliwy tylko w tym państwie.

Komentarze są wyłączone.