Tektura oraz jej użycie w różnych gałęziach przemysłu do pakowania oraz nie tylko

Tektura to najgrubszy surowiec papierniczy, nawet do 11 mm grubości. Powstaje dzięki połączeniu kilkunastu warstewek papierniczej masy.
Do wyrobu tektury wykorzystuje się włókien ścieru drzewnego a także makulatury.

Karton to wyrób nie nadający się do zapisywania. Pośród gatunków tektury rozróżnia się: białą, kredową, a także techniczną. Prócz tego wyróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z zestawienia paru warstewek papieru papierową falą, sprawiającą podniesienie sztywności arkusza i tekturę lITą. Tektura bywa głównie używana do produkcji kartonów zbiorczych. Ze względu na typy fali w tekturach trzywarstwowych rozróżnia się tzw.

Jeśli sądzisz, że nie ma w sieci niezwykłych informacji, to przejrzyj treści, gdyż można w nich znaleźć przyciągające uwagę dane na ciekawiący Cię temat.

fale C, fale B i fale E. Istnieją także kartony pięciowarstwowe, powstające z połączenia powyższych typów fal – przejdź do producenta opakowań tekturowych.

beton

Autor: Lafarge Beton
Źródło: Lafarge Beton
Tektura falista ma zastosowanie w wytwórczości rozlicznego wariantu funkcjonalnych zapakowań. Do czego możemy zastosować tekturę? Będzie ona kapitalna m.in., do wypełniania przestrzeni, zabezpiecza narożniki oraz powierzchnie. Może służyć jako wyściółka jak też przydaje się do opakowywania a także przykrywania.

Podobał Ci się ten tekst? Zatem gorąco zapraszamy (https://autoperfekt24.pl/) do kolejnych naszych postów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Budowlańcy często znajdują zastosowanie kartonu w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to rewelacyjny materiał ochraniający przed uszkodzeniami na przykład parkiety. Dzięki swym cechom jest stosowna do magazynowania i przewozu np. przeprowadzki. Ponieważ rynek w swej propozycji ma przeróżne rodzaje tektury więc może pojawić się kłopot z doborem tejże konkretnej. Należałoby zaakcentować, iż wybór powinien być umotywowany późniejszym zastosowaniem powstałego z tektury np. zapakowania.

Jako kryterium wyboru można wziąć masę produktu, wtenczas będzie oczywiste, że do takiego musi zostać użyta mocniejsza tektura, natomiast do lekkich cieńsza. Producent opakowań tekturowych ma w ofercie rozmaitej grubości tekturę.

Komentarze są wyłączone.