Szycie. Przedmioty, które musisz kupić

To musisz mieć! Czyli co warto nabyć ażeby uprościć sobie robotę igłą. To takie proste gadżety, które upraszczają pracę bądź są po prostu konieczne.

I nie mówię tutaj o maszynie, bo w sumie te przedmioty przydadzą się też, kiedy szyjesz ręcznie 🙂

przechowywanie

Autor: silentworks.pl
Źródło: silentworks.pl
Igielnik. Ot zwykła poduszka na igły, niby możesz trzymać je w pudełeczku, jednak wygodniej jest wbijać je w poduszeczkę. Są też takie poduszeczki wkładane na dłoń – to dla tych, którzy bezustannie igielnik gdzieś zaprzepaszczają. Prócz poduszeczek zwyczajnych są również magnetyczne, także nie byle jaki bajer. Prujka. Najważniejsze „narzędzie” 🙂 nadzwyczaj upraszcza szycie prucie. Jest i tak, że cały wieczór spędzamy z rozpruwaczem. To naprawdę świetne narzędzie. Prujkę nabędziecie w każdej pasmanterii. Lamówka – nadzwyczaj przydatna wszelkiej krawcowej.
Miarka. Najfajniejsza to ta pospolita miarka zwijana. Z pewnością Wam się przyda. Do mierzenia nie wyłącznie siebie co materiału. Częstokroć należy skroić dodatkowe odszycie, lamówki, pasy (malowanie pasów parkingowych) spódnic itp., zatem miarka będzie obowiązkowym elementem wyprawki każdej krawcowej. Kreda, znikopisy. Oraz cokolwiek do uwidoczniania zaszewek, punktów, oznaczeń na tkaninie. Kreda krawiecka, mydełko itd. Znikopis bajerancka kwestia – rysujesz, a potem znika. Kiedy szyjesz z marszu to polecam. Warto posiadać białe mydełko jak też jakieś ciemniejsze aby też znaczyć jasne tkaniny. Nożyczek musicie posiadać dwie pary, jakieś do papieru, a drugie do materiału.

I tymi drugimi przenigdy nie tniecie papieru, dlatego że papier niszczy nożyczki. I choć moje są istotnie zwyczajne to wciąż cudownie radzą sobie z materiałem.

Bardzo ekscytuje Cię rozpatrywana w tym miejscu kwestia? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten link i zdobądź użyteczne info .

Kolejną przydatną rzeczą jest taśma polipropylenowa dostępna w każdej z pasmanterii.

Komentarze są wyłączone.