Co to jest brąz? Typy i użycie brązu

Brązy są to jedne z najbardziej popularnych stopów miedzi z rozmaitymi pierwiastkami. Choć wykorzystywane były już w czasach starożytnych, do dziś cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Brąz jest to stop znany już od czasów starożytnych. Jego głównymi komponentami były cyna oraz miedź. Dzisiaj jednakże gros stopów miedzi z innymi metalami aniżeli cynk charakteryzuje się właśnie jako brązy.

Wejdź na naszą kolejną witrynę, a tam znajdziesz porywający bieżący tekst na wybrany temat. Czekają na Ciebie szczegółowe wiadomości.

Brąz jest bardzo często używany w produkcji przejściówek do przewodów, niezależnie od charakteru oraz materiału instalacji. Można zastosować go do łączenia rur z nierdzewnej stali a także miedzianych, w instalacjach gazowych i wodnych. Zaletami wpływającymi na takie zastosowanie brązu są duża wytrzymałość na zużycie a także odporność na korozję. Na ogół przy łączeniu rur z rozmaitych materiałów zachodzi ryzyko powstania elektrochemicznego ogniwa, jednak pod tym względem brąz jest materiałem obojętnym. Częstym zastosowaniem tego materiału są wszelkiego rodzaju dekoracje, odlewane elementy maszyn jak też dzwony.

montaż

sklep

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Brąz jest metalem niesłychanie wytrzymałym i estetycznym, dzięki czemu zachowuje szczególne własności istotne przy wykonywaniu różnego typu przedmiotów. Tuleje z brązu jak także pręty (dobra oferta prętów – http://www.aner.com.pl/kategorie/prety) oraz wałki mają obszerne zastosowanie. Wykorzystywane mogą być z powodzeniem do nakrętek oraz prowadnic wzdłużnych oraz wszędzie tam, gdzie występują elementy narażone na kwasy i korozje.

Praktyczne zastosowanie brązu umożliwia wykorzystanie go w wielu branżach, głównie w przemyśle maszynowym. Niezmienność i skuteczność pozwala na otrzymanie profesjonalnych, satysfakcjonujących efektów.

Komentarze są wyłączone.