Bezstresowa przeprowadzka – w jaki sposób ją zaaranżować?

Oto kilka rad, jakie z pewnością będą pomocne przy przeprowadzce.
Nie należy zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę tym bardziej, iż nierzadko nie doceniamy ilości zgromadzonych przez lata rzeczy.

Warto na początek zrobić dwie listy, by zmiana mieszkania odbyła się szybko jak też bez większych kłopotów. Pierwsza lista – „rzeczy do pakowania” – dotyczyła będzie wszelkich obiektów, które są Ci nieodzowne jak też z jakimi nie chcesz się rozstać.

Kliknij ten link, żeby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce/mcr-bora-strumieniowy-wentylator-oddymiaj%C4%85cy-jednokierunkowy-rewersyjny/) na taki temat. To na pewno też Cię zaciekawi.

Drugi spis – „rzeczy, do wyrzucenia bądź oddania” – innymi słowy rzeczy zużyte, które od razu możesz wyrzucić do śmietnika i takie przedmioty, jakie Ci nie będą już pomocne, jednakże mogą przydać się innym. Przygotuj pudła, worki, . Pudła muszą być wytrzymałe, wytrzymałe na różnice temperatur, pudła – różnej wielkości. Najlepiej do pakowania książek zakupić pudełka z otworami – takie podejście będzie wygodniejsze przy przenoszeniu pudeł do przewozu. O ile posiadamy jeszcze oryginalne pudła na sprzęt elektroniczny, wtenczas łatwiej będzie go nam zapakować. Trzeba pamiętać o wszelkich kablach i pilotach, aby były razem spakowane ze sprzętem do którego przynależą.

Kupno

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej jest rozpocząć od pakowania rzeczy a także ubrań sezonowych, książek, obrazów, zastawy stołowej, sprzętów i wszelakich innych akcesoriów, jakie nie będą nam konieczne na co dzień bądź do pracy. Umeblowanie powinno się odpowiednio przygotować do przewozu oraz dobrze je ochronić.

Wyjąć półki, zamknąć szczelnie drzwiczki i zabezpieczyć taśmą klejącą, by nie otworzyły się w czasie transportu. Jak dużo kosztuje przeprowadzka? To zależy od liczby kilometrów, dla przykładu dość kosztowny jest transport (zobacz również transport paletowy) z Niemiec.

Komentarze są wyłączone.