
Jeżeli ciekawi Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (https://transcomp.pl/oferta/przeglady-okresowe-drog/), która przedstawia podobne wątki, też będą na pewno interesujące.
Zgodnie z literą zarządzenia, zbywca ma na to 30 dni. Kierowcy nieraz o tym zapominają.
Poświęć chwilę i sprawdź tutaj (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej) dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, więc nie zwlekaj za długo:)
A jest parę powodów, dla których powinno się to zrobić.
Nabywca auta może nie mieć zamiaru go rejestrować, lecz zdemontować na części. A to jest w Polsce legalnie niedozwolone. Po drugie, jeśli nabywca nie przerejestruje na siebie auta wtenczas w dalszym ciągu będziemy posiadaczem pojazdu. To może skończyć się grzywną za brak polisy OC. Wóz, który nie nadaje się do jazdy i nie chcemy go remontować, lepiej wyrejestrować. Złomowanie pojazdów jest najlepszym rozstrzygnięciem w sytuacji, kiedy felerny wehikuł zaśmieca posesję, a my pragniemy gotówki.
Zgodnie z ustawą pojazd podlega wyrejestrowaniu na wniosek jego właściciela w pięciu przypadkach. Te wypadki to złomowanie w Stacji Demontażu Pojazdów. Druga sytuacja, to przywłaszczenie pojazdu. Trzecia przyczyna, to wywóz auta z państwa, jego sprzedaż i wpis w odrębnym państwie. Czwarta, losowa, jest traktowana w przypadku, kiedy niezbędna jest skasowanie pojazdu, choćby w wyniku karambolu, czy podpalenia. No i piąta, czyli udokumentowanie trwałej i zupełnej utraty auta. Złomowanie pojazdów jest zobowiązaniem wypływającym z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Profesjonalne firmy po każdym owego rodzaju operacji, wystawiają klientowi zaświadczenie. Jednostki te starają się, aby włączana transakcja była obustronnie pomyślna.