Metoda LED dla wszystkich

Obecnie niemożliwym jest normalne funkcjonowanie bez elektryczności, w związku z czym nie da się też nie płacić rachunków za pobór światła. Winno się zarazem pamiętać, że najnowocześniejsza technologia sprawia, że można używać m.in. świateł, a zarazem zmniejszyć dotychczasowe koszta za pobór bez większych wysiłków.

Nowoczesny wystrój pokoju

Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawia się w tym momencie jedno pytanie: jak?
Odpowiedź na nie jest stosunkowo prosta i krótka – przy pomocy żarówek, które zostały zaprojektowane przy zastosowaniu tzw. lamp LED, które pobierają o wiele mniej prądu, a równocześnie dają niezwykle dużą ilość światła, bez konieczności zapalania następnych żarówek. Jednym z takowych modeli jest żarówka LED 5W, która posiada stosunkowo niską cenę, a zarazem mogące bez trudu świecić nawet przez parę lat, w związku z czym ich wymiana z pewnością nie będzie konieczna przez dłuższy okres czasu. Za ich pomocą – opierając się na najnowszych szacunkach – zmniejszyć można rachunki za prąd nawet aż o około siedemdziesiąt procent. Choć może się wydawać to niemożliwe, to jednak jest to zdanie błędne. Warto dodać, iż żarówka LED 5W świeci w podobnej barwie, równocześnie nagrzewając się w znacznie krótszym czasie.
kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl
Coraz częściej jednak zamiast żarówek stosuje się tzw. sufitowe oprawy, czyli panel LED 60×60, które zostały stworzone w trosce o środowisko. Panel ten jest niezwykle cienki oraz lekki, a dodatkowo – daje dużą wiązkę światła, która nie męczy oczu oraz pozwala nawet na dłuższe czytanie przy nich, bądź użytkowanie komputera.

Są to idealne zamienniki halogenów. Co więcej – wszystkie panele LED 60×60 posiadają neutralną barwę i są dostępne w stosunkowo niskich cenach. Można je zakupić zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i poprzez Internet.

Komentarze są wyłączone.