Pomysły na dekorację okien i ścian w okresie Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to czas, kiedy chcemy, aby nasze mieszkanie było cudownie udekorowane. Dzięki paru przedmiotom możemy sprawić, że pomieszczenia nabiorą wyjątkowego klimatu. Oprócz ozdobionej choinki, stroików, świeczek o zimowym aromacie czy światełek, warto pomyśleć o dekoracji okien.

Continue Reading →

W jaki sposób ochronić wnętrze domu od działania słońca?

Wielkim krokami nadeszła do nas w najwyższym stopniu oczekiwana i równocześnie gorąca pora rok, jaką jest lato. W Tym czasie bezsprzecznie wielu z nas wyjedzie na wakacyjny odpoczynek, gdzie wśród pięknych okoliczności natury odda się w pełni wypoczynkowi. Niemniej jednak nie wszyscy z nas w okresie letnim mogą udać się na wczasy. Praktyka pokazuje, że często w tym czasie nasza praca jest mało wydajna ze względu na panującą aurę.

Continue Reading →

Funkcjonalne nie musi wcale być brzydkie

Wszyscy wiemy, że niektórych spraw nie można przeskoczyć. Trzeba posiadać w naszych domach okna, choć nie przepadamy za ich myciem i trzeba mieć sposób na ogrzewanie mieszkania, choć wygląd grzejników wielu osobom spędza sen z powiek. Część ludzi stawia na ogrzewanie podłogowe, ale nie każdy może sobie na tego typu ogrzewanie pozwolić.

Continue Reading →

Fotorolety przeznaczone dla dzieci oraz dla dorosłych – czyli, rolety w dekoracji okienek

Chcesz urozmaicić swoje okienka jakimś pięknym wzorem? Pomyśl o fotoroletach, których różnorodność przyprawia o zawrót główki! A być może pragniesz upiększyć okno wewnątrz pokoju swojego dziecka? Fotorolety przeznaczone dla dzieci są idealnym wyjściem z sytuacji!
Wbrew pozorom słowo: fotorolety, ma w posiadaniu w sobie sporo typów wspomnianych rolet, wewnątrz tego: na zamówienie, 3D, rolety drukowane, czy też przeznaczone do różnych pomieszczeń, takich jak kuchnie, salon, czy też sypialnia, nie napomykając już o łazience, a nawet i czasami o ścinkach jakiegoś korytarzyka.

Continue Reading →

Fotorolety to świetny plan na niestandardowe dekoracje

Gdy decydujemy się na zamontowanie w naszych oknach rolet, to nierzadko pragniemy zasłonić się przed światłem zewnętrznym, tak aby nas nie raziło, gdy za oknem będzie słoneczna pogoda. Kolejnym powodem dla którego decydujemy się założyć w oknach rolety, okazuje się być to, że chcemy czuć się komfortowo, jeśli w nocy zapalamy światło, bo nie pragniemy, by ktoś nieznany, kto odnajduje się na zewnątrz mógł obserwować co wykonamy i co mamy w mieszkaniu.

Continue Reading →

Lampki dla różnych pomieszczeń mieszkania to fenomenalna stylizacja ale także pożyteczne zastosowanie

Światło pomieszczeń należy do znaczącej części stylizacji. Rewelacyjne światło umożliwia bajeczne efekty i klimat każdemu pomieszczeniu. Możemy zastosować oświetlenie punktowe lub rozproszone, a również stłumione oraz jaskrawe. Wszystko przynależy od wymogów oraz miejsca gdzie planujemy dać oświetlenie. Wykorzystanie światła do sypialni to dużo alternatyw.

Continue Reading →

Jak przeżyć upalne lato w mieście? – zakup i instalacja klimatyzacji

Gdy nadchodzi długo wyczekiwane lato na początku bardzo się cieszymy. W końcu możemy się opalać, chodzić na krótki rękaw i zakładać sandały. Ale nasz optymizm nie utrzymuje się długo. Tak naprawdę znika, kiedy temperatury drastycznie wzrastają. Upalne lato jest wyjątkowo męczące w dużych miastach. Ci, którzy żyją na ostatnich piętrach nie mogą wytrzymać upałów. W takie dni chętnie zamknęlibyśmy się w chłodni i przeczekali ten gorący sezon.

Continue Reading →

Ciekawe rozwiązania w architekturze domu i pomieszczeń do pracy.

Nowoczesne projekty architektoniczne cechują się coraz to nowymi trendami, zwłaszcza w obrębie łączenia materiałów. Z każdym kolejnym rokiem są tworzone interesujące wzory i ciekawe kompozycje. Jednym ze stałych elementów nowego designu są szklane elementy w przestrzeniach biurowych. Już Stefan Żeromski w „Przedwiośniu” wspominał o szklanych domach mających znajdować się na ziemiach Polski, były one elementem nowoczesności i bogactwa, odzwierciedlały marzenia bohatera. Obecne szklane domy dla ludzi również są ważnym symbolem – kojarzą się z udaną karierą zawodową i stabilnością pieniężną.

Continue Reading →

Podstawowe zalety i wady klasycznych rolet, co ciekawego można zamontować w naszych oknach

Jednym z częściej stosowany sposobów na zasłonienie okien są rolety. Mają one sporo zalet, dzięki czemu są coraz chętniej montowanym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Rolety składają się z układu instalowanego w górnej części okiennicy, mechanizmu prowadzącego oraz prowadnic. Na mechanizmie nawijana jest właściwa roleta, to znaczy pasek materiału o odpowiedniej szerokości i długości.

Continue Reading →

Firany do salonu muszą posiadać właściwą długość

Co mamy we własnych oknach? Lubimy przebywać we wnętrzach, które są zaaranżowane gustownie oraz przytulnie. Przez to nierzadko gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania, to pierwsze co zrobimy, to ozdabiamy wszystkie pokoje pamiętając o oknach. Stawiamy w nich kwiaty, przeróżnego typu ramki, wieszamy w nich przeróżne ozdoby, a na dodatek jeszcze dbamy o to, żeby zjawiły się w nich firany, zasłony i rolety.

Continue Reading →