Zasilacz ledowy oraz żarówki LED gu10

Żarówki LED to jedne z nadzwyczaj energooszczędnych źródeł światła. Największą ich zaletą jest długoletnia żywotność. Żarówki ledowe to ogromne zróżnicowanie wyboru jeśli chodzi o typ trzonka, barwę światła, kąt świecenia, także wytrzymałość świetlną. Dorównują standardowym żarówkom żarnikowym pod względem strumienia świetlnego jak i również temperatury barwowej. Dzięki użyciu żarówek ledowych jesteśmy w stanie zniżyć pobór mocy do 85-90% w stosunku do tradycyjnych żarówek. W zalewie wyrobów rozmaitego typu światła LED należałoby przed realizacją zakupu zastanowić się jakie źródło światła LED będzie najbardziej odpowiednie do oświetlenia naszego domu.

Continue Reading →

Pomiar wibracji w urządzeniach

Wibracje i drgania są jednym z najprędzej osiągalnych współczynników oznajmiających o stanie maszyny. Następujące drgania obiektów, z wyjątkiem układów technologii wibracji, są szkodliwe. Utrudniają one zgodną pracę sprzętów, wywołując ich szybkie eksploatowanie, oraz straty energetyczne. Continue Reading →

Do jakich zadań służą warystory? W których miejscach znajdują zastosowanie? Jakiego rodzaju informacje są istotne w tym temacie?

Warystory to znane i powszechnie stosowane elementy zabezpieczające sieć energetyczną przed zjawiskiem przepięć. Jakość tego rodzaju elementów jest na pewno niezwykle istotna, ażeby zabezpieczenie było prawdziwie profesjonalne. Co jeszcze trzeba wiedzieć w tym temacie? Warystory wytwarza się z taniego, powszechnie wykorzystywanego materiału, czyli tlenku cynku razem z dodatkami pozostałych substancji, jakie stanowią dość często tajemnicę producenta.

Continue Reading →

Dobranie agregatów prądotwórczych

Problem braku prądu dotyka sporo ludzi. W szczególności trudność awarii sieci energetycznej jest obecny zimą. Wówczas jest największe prawdopodobieństwo tego, że przez jakiś czas nie będziemy mieli prądu. Z tego względu coraz to więcej osób zastanawia się nad kupnem opcjonalnego źródła zasilania na wypadek problemów z dostępem do powszechnej sieci energetycznej. Takim źródłem są agregaty prądotwórcze jednofazowe. Jest to wprawne urządzenie aktywujące prąd elektryczny.

Continue Reading →

Chcesz oszczędzać dużo gotówki? Dobrym pomysłem będzie zamontowanie w domu oświetlenia LED

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, iż w dzisiejszych czasach praktycznie każdy mniej albo mocniej liczy się z każdym wydanym groszem. Jednym z znakomitych pomysłów na zaoszczędzenie gotówki jest na przykład oszczędzanie na prądzie. Dodatkowo możemy zwiększyć swoje oszczędności, decydując się na inne źródła światła w domu – przykładowo na oświetlenie LED. Ten rodzaj oświetlenia stał się bardzo modny przede wszystkim ze względu na jego relatywnie niewysokie koszty.

Continue Reading →

żarówki LED z końcówką gu 10, wzmacniacze ledowe

Producenci oświetlenia wyszukują bezustannie lepszych, doskonalszych i przede wszystkim bardziej energooszczędnych metod oświetlenia. Coraz to większą popularnością cieszą się żarówki LED, jakie jeszcze nie tak dawno były zaledwie elementem ozdobnym, lub modyfikującym podstawowe źródło światła. Dzisiaj ceny oświetlenia LED spadają, dzięki czemu są częściej wykorzystywane.

Continue Reading →

Rola precyzyjnego mierzenia wysokości temperatury w różnorodnych układach przemysłowych.

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie trzeba mierzyć z odpowiednią dokładnością w wielu zastosowaniach przemysłowych, jest temperatura. Zwykłe osoby pomiar temperatury będą kojarzyć albo z termometrami za oknem, lub też termometrem lekarskim. W urządzeniach przemysłowych używa się zupełnie odmienne rozwiązania, dużo bardziej praktyczne do użycia i charakteryzujące się większą dokładnością.

Continue Reading →