Dobranie agregatów prądotwórczych

Problem braku prądu dotyka sporo ludzi. W szczególności trudność awarii sieci energetycznej jest obecny zimą. Wówczas jest największe prawdopodobieństwo tego, że przez jakiś czas nie będziemy mieli prądu. Z tego względu coraz to więcej osób zastanawia się nad kupnem opcjonalnego źródła zasilania na wypadek problemów z dostępem do powszechnej sieci energetycznej. Takim źródłem są agregaty prądotwórcze jednofazowe. Jest to wprawne urządzenie aktywujące prąd elektryczny.

Continue Reading →

Chcesz oszczędzać dużo gotówki? Dobrym pomysłem będzie zamontowanie w domu oświetlenia LED

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, iż w dzisiejszych czasach praktycznie każdy mniej albo mocniej liczy się z każdym wydanym groszem. Jednym z znakomitych pomysłów na zaoszczędzenie gotówki jest na przykład oszczędzanie na prądzie. Dodatkowo możemy zwiększyć swoje oszczędności, decydując się na inne źródła światła w domu – przykładowo na oświetlenie LED. Ten rodzaj oświetlenia stał się bardzo modny przede wszystkim ze względu na jego relatywnie niewysokie koszty.

Continue Reading →

Zasilacz ledowy oraz żarówki LED gu10

Żarówki LED to jedne z najbardziej energooszczędnych źródeł oświetlenia. Największą ich zaletą jest długoletnia żywotność. Żarówki ledowe to ogromne spektrum doboru jeśli idzie o rodzaj trzonka, barwę światła, kąt świecenia, oraz wytrzymałość świetlną. Dorównują tradycyjnym żarówkom żarnikowym pod względem strumienia świetlnego jak i też temperatury barwowej. Dzięki użyciu żarówek ledowych jesteśmy w stanie zniżyć pobór mocy do 85-90% w stosunku do tradycyjnych żarówek. W zalewie artykułów różnego rodzaju światła LED powinno się przed realizacją zakupu zastanowić się jakie źródło oświetlenia LED będzie najlepsze do oświetlenia naszego mieszkania.

Continue Reading →

Pomiar wibracji w urządzeniach

Wibracje i drgania są jednym z najszybciej osiągalnych współczynników informujących o stanie maszyny. Następujące wibracje obiektów, z wyjątkiem kompozycji techniki wibracji, są szkodliwe. Utrudniają one zgodną pracę urządzeń, wywołując ich szybkie niszczenie, także straty energetyczne. Continue Reading →

Do jakich zadań służą warystory? W których miejscach znajdują zastosowanie? Jakiego rodzaju informacje są istotne w tym temacie?

Warystory to dość dobrze znane i powszechnie wykorzystywane elementy jaki zabezpieczają sieć energetyczną przed zjawiskiem przepięć. Jakość tego typu elementów jest z pewnością niezwykle istotna, ażeby zabezpieczenie było skuteczne. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na ich temat? Warystory tworzy się z taniego, powszechnie używanego materiału, czyli tlenku cynku wraz z dodatkami innych substancji, które stanowią najczęściej tajemnicę producenta.

Continue Reading →

żarówki LED z końcówką gu 10, wzmacniacze ledowe

Producenci oświetlenia wyszukują bezustannie lepszych, doskonalszych i przede wszystkim bardziej energooszczędnych metod oświetlenia. Coraz to większą popularnością cieszą się żarówki LED, jakie jeszcze nie tak dawno były zaledwie elementem ozdobnym, lub modyfikującym podstawowe źródło światła. Dzisiaj ceny oświetlenia LED spadają, dzięki czemu są częściej wykorzystywane.

Continue Reading →

Rola precyzyjnego mierzenia wysokości temperatury w różnorodnych układach przemysłowych.

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie trzeba mierzyć z odpowiednią dokładnością w wielu zastosowaniach przemysłowych, jest temperatura. Zwykłe osoby pomiar temperatury będą kojarzyć albo z termometrami za oknem, lub też termometrem lekarskim. W urządzeniach przemysłowych używa się zupełnie odmienne rozwiązania, dużo bardziej praktyczne do użycia i charakteryzujące się większą dokładnością.

Continue Reading →