1 2 3

0 Comments

W dzisiejszych czasach praktycznie każdego człowieka trapią różnego typu dolegliwości zdrowotne - prawdopodobnie jest to efekt spożywania sporej ilości wysoko przetworzonej żywności, a jednocześnie siedzącego trybu życia przed komputerem - tym samym zwykle zwiększamy ryzyko wystąpienia na przykład zawału.


pulsoksymetr
Autor: Myin.pl
Źródło: Myin.pl
Żeby na bieżąco móc skontrolować swój stan zdrowia, musisz mieć w mieszkaniu parę przydatnych, a jednocześnie niedrogich urządzeń.


biura
Autor: Dima Viunnyk
Źródło: http://www.flickr.com


Badaj sobie puls!


Zawał lub wylew zazwyczaj jest poprzedzony zwiększeniem pulsu oraz wysokim ciśnieniem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że można kontrolować sobie te parametry samodzielnie w domu bez konieczności przeprowadzania żadnych bardzo inwazyjnych badań! Wystarczy w większości przypadków, iż kupisz sobie pulsmoksymetr - to nieduże urządzenie, za pomocą którego możesz zmierzyć sobie puls i saturację krwi, a w przypadku bardziej rozbudowanych urządzeń - równie ciśnienie. Takie urządzenie bez wątpliwości powinno się znaleźć we właściwie każdym mieszkaniu, gdyż daje gwarancję, że w razie jakichkolwiek złych sygnałów będziesz mógł szybko się zbadać i ewentualnie pojechać do lekarza lub szpitala. Jednocześnie będziesz mógł przeprowadzić takie szybkie badania swemu dziecku, a jego zdrowie niewątpliwie powinno być dla Ciebie najważniejsze! -


Jak to działa?


Pulsoksymetr działa naprawdę niesamowicie łatwo. W przypadku dorosłych zazwyczaj nakłada się urządzenie na palec, w wypadku małych dzieci natomiast na ucho lub na nadgarstek. Po tym wystarczy poczekać zaledwie kilka sekund, a wkrótce na czytelnym ekranie dostaniemy wszystkie wyniki.


Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, a równocześnie sam pulsoksymetr nie kosztuje dużo, więc oczywiście musisz mieć go w swoim mieszkaniu na wyposażeniu!