Dbajmy o swoje bezpieczeństwo na stanowisku pracy! Za każdym razem ubierajmy porządne ubranie i buty ochronne, jeśli pracujemy przy cięciu metali

Złota rączka, to nazwa osoby, która zdoła zrobić w domu prawie wszystko. Kogo zazwyczaj wołamy do przybicia gwoździa, przykręcania szafki czy też zmiany dętki w rowerze? Oczywiście tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, który naprawi wszystko co według nas jest nienaprawialne.

Continue Reading →

Profile zamknięte – do czego służą?

Profile zamknięte to kształty zrobione ze stopów metali. Co do kwestii materiału, z jakiego są stworzone, nie ma żadnych ograniczeń, całość zależna od ceny jak też wariantu przeznaczenia fragmentu.
Powszechnie stosowanymi surowcami do wytwórczości tego rodzaju części konstrukcyjnych są stal, aluminium czy też mosiądz.

Continue Reading →

Wyżarzanie – czyli, kolejny temat który pochodzi ze środka rodzaju: „Co to dokładnie jest?” i „Z czym to coś się je?”

Na czym dokładnie polega proces wyżarzania? Jaki bywa jego cel? Czy wyżarzanie przebiega w dokładnie ten samiutki sposób co „starzenie”? Jakie istnieją rodzaje wyżarzania stopów żelaza oraz jakie to one posiadają podkategorie? To wszystko i jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowiuteńkiego – świeżutko co wydzierganego – artykuliku!

Continue Reading →

Jak zadbać o blaszany garaż? Co powinniśmy zrobić? Jakie czynności można podjąć?

Czas szybko leci, a różne rzeczy codziennego użytku ulegają powolnej destrukcji. Przedmioty duże oraz te małe, takie z których dobroci czerpiemy najczęściej i rzadko, takie, które są niezbędne i te, o których nie pamiętamy. Tak to już jest, że nic nie trwa wiecznie, dlatego albo przyjmiemy, że tak jest i nic nie będziemy robić, lub też właśnie zaczniemy działać. Garaże blaszane są bardzo podatne na zniszczenia oraz upływ czasu, jednakże mamy dobre sposoby, aby powstrzymać taka erozję. Continue Reading →

Czy w Polsce produkowany jest śrut techniczny? Czy trzeba mieć tytuł inżyniera, aby orientować się w temacie?

Gro mężczyzn powierza prace wykończeniowe w swym domu specjalistycznym firmom. Gdzie są mężczyźni, jacy potrafili pomalować ściany lub naprawić zlew w łazience? Tacy także się zdarzają, ale stanowią obecnie mniejszość społeczną.

Continue Reading →

Czy w nowoczesnym bardzo skomputeryzowanym świecie jest jeszcze miejsce na stare technologie?

Zdaje się, że komputery zdominowały naszą rzeczywistość. Powszechnie użytkujemy komórek, jakie nie są niczym innym jak tylko bardzo malutkimi komputerkami. Powstały nawet drukarki, które tworzą trójwymiarowe przedmioty. Powszechnie stosowane one są w medycynie. Już nawet budzik nie jest dziś urządzeniem mechanicznym zbudowanym z układu sprężyn i trybików, tylko funkcją smartfona bądź radioodbiornika.

Continue Reading →

Fiber laser nowoczesna technologia usprawniająca i przyspieszająca działalność w wielu sektorach.

Postęp technologiczny w obecnych czasach następuje praktycznie z dnia na dzień. Pozwala on na bardzo błyskawiczny rozwój wielu dziedzin takich jak branża przemysłowa, motoryzacyjna, medyczna i wiele innych. Dotyczy to również postępu branży trudniącej się ścinaniem i grawerowaniem na różnego typu surowcach takich jak szkło, metal czy drewno.

Continue Reading →