Komu potrzeba stabilizacji gruntu?

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad działalnością firm zajmujących się stabilizowaniem gruntu. Oczywiście nie jest to usługa z kategorii, takich, których potrzebujemy co dziennie. Tak naprawdę rzadko się zdarza, by osoby prywatne potrzebowały tego rodzaju usług. Zwykle wzmacnianie podłoża wykorzystuje się przy budowaniu dróg i mostów. Osoby prywatne, nabywając działkę budowlaną, na której chcą zbudować dom, sprawdzają uważnie, czy ziemia jest odpowiednia i czy da się tam budować budynki.

Continue Reading →

Cement – niesamowita potęga?

Cement jest jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów używanych w nowoczesnym budownictwie. Dzieje się tak właśnie dlatego, że nie ma innych materiałów, które mogą zagwarantować takie same wyniki, jak wylewka betonowa. Przeznaczenie betonu do wszelkiej konstrukcji daje kapitalne atuty, takie jak łatwość obsługi oraz wytrzymałość.

Continue Reading →

Działalność budowlana w sieci i „stare” strony zniechęcające zamawiających

Wolność rynku to najważniejsza cecha kapitalizmu, udogodnienie, ale i zarazem zobowiązanie wobec siebie do zadbania o wszystkie detale własnej działalności gospodarczej. Zaniedbując jakikolwiek obszar funkcjonowania swojego biznesu łatwo sprowadzić przedsiębiorstwo na równię pochyłą, a dłuższa taka perspektywa z pewnością nie wygląda pozytywnie. Jak sytuacja przedstawia się w branży budowlanej? Na co uwagę powinni zwracać inwestujący w spoiwa, wzmacniacze gleb?

Continue Reading →

Zanim zaczniemy budowę nowego domu

Każdy budynek jest tak mocny jak jego fundamenty. Żeby móc stworzyć fundament musimy najpierw zbadać grunt. Informacje, jakie otrzymamy po obadaniu podłoża umożliwią nam wyznaczenie obciążeń, co z kolei będzie podstawą do odpowiedniego zaplanowania fundamentów domu. Jednakże bywają grunty, jakie są mało ścisłe lub słabe

. Continue Reading →