Dużo bezpłatnych aplikacji do wypełniania pitów znajdziemy w sieci

W Internecie odnajdziemy dużo najróżniejszych programów do uzupełniania zeznań podatkowych. Jeżeli mamy pewności, który jest najskuteczniejszy, to dobrze będzie przeglądnąć zestawienia oraz przeczytać komentarze innych ludzi, którzy wcześniej korzystali z takich programów.
Jeśli na przykład prowadzimy własną działalność gospodarczą i pragniemy prędko oraz bezbłędnie powypełniać pity 2016 program na pewno nam to ułatwi.

Continue Reading →

Który formularz pit trzeba wybrać i jak swobodnie i prędko się z niego rozliczyć?

Z końcem starego roku oraz początkiem nowego coraz częściej zaczynamy powoli myśleć o rozliczeniach pit. Każda osoba, która odbiera jakieś dochody, przykładowo rentę czy też wynagrodzenie z pracy musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym oraz wypełnić odpowiedni pit. Niezmiernie znaczące jest to, by wybrać stosowny formularz, ponieważ dzisiaj możemy wyliczyć kilka przeróżnych formularzy do rozliczenia podatkowego.

Continue Reading →

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Jest to efekt obowiązującego na terenie Polski prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w więzieniu. Czas na dostarczenie formularza PIT mamy zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który składamy zeznanie.

Continue Reading →

Porządny program do składania zeznań podatkowych pomoże nam uniknąć wielu pomyłek

Mnóstwo osób ciągle ma problemy z właściwym uzupełnianiem formularzy podatkowych. Można to zrozumieć, ponieważ prawo podatkowe bywa niesłychanie skomplikowane i nieustannie się zmienia, a zatem trudno czasem się połapać. Niestety każdy podatnik sam jest odpowiedzialny za swoje błędy.

Continue Reading →

Kapitał początkowy jako baza wyliczenia emerytury – sprawdź co dobrze wiedzieć

Kapitał początkowy kalkulowany jest każdej osobie na dzień 1 stycznia 1999 r., bez względu na to, kiedy zostanie przekazany do ZUS prośba wraz z dokumentami o jego ustalenie i kiedy zostanie przekazana decyzja stwierdzająca jego wysokość. Bazę wyznaczenia emerytury, wyznaczanej wedle nowych, zreformowanych norm, stanowi całość kwot zwaloryzowanego kapitału wstępnego i zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne.

Continue Reading →

Dokonując rozliczeń z Urzędem Skarbowym tak jak i w każdej sferze życia poszukujemy najprostszych sposobów

W tym wypadku również droga online jest najbardziej prostym rozwiązaniem i od ładnych kilku lat niezwykle ochoczo wybieranym. Przede wszystkim, iż darmowy program pit 2016 jest dostępny w każdej jednej chwili.

Continue Reading →

Jeszcze parę ładnych lat wstecz naliczenie podatku było dla zdecydowanej większości niekłamanym kłopotem

Nieczytelność dokumentu trwożyła i większość z nas zwyczajnie zlecała to rozliczenie komuś, kto na tym się doskonale zna. To jasne za konkretną opłatą. Na szczęście rozwój techniki spowodował, iż aktualnie sami możemy tego dokonać bez niczyjej pomocy.

Continue Reading →

Pracujesz? Nie zapominaj, że masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Obowiązujące na terenie Polski prawo podatkowe nie pozostawia żadnego pola na dyskusje – każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakikolwiek dochód jest zobowiązany rozliczyć się z fiskusem. Nawet wtedy, kiedy zarobiona kwota była zwolniona od obowiązku odprowadzania podatku. Jeszcze kilka lat temu było to możliwe tylko osobiście. Współcześnie wystarczy mieć dostęp do globalnej sieci komputerowej.Rozlicz PIT online to slogan, który Urząd Skarbowy w naszym kraju wyjątkowo mocno promuje. Wszystko po to, aby podnosić popularność tej formy rozliczenia się z fiskusem.

Continue Reading →

Plusy z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych w sieci

Na początku kolejnego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z tego minionego. Czy Państwo wciąż zastanawiają się czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to dobra decyzja? Jeśli są, co do tego wątpliwości, to spróbujemy przybliżyć ten temat i przestawić walory z tego wynikające.

Continue Reading →

Co robić, żeby uniknąć długich kolejek w urzędach skarbowych i zaoszczędzić?

Media elektroniczne a ściślej mówiąc Internet zrewolucjonizowały życie dzisiejszego człowieka. Zniwelowały wszystkie ograniczenia czasu i miejsca, stając się niezbywalnym „składnikiem” rzeczywistości, zakorzenionym w naszej codzienności.

Continue Reading →

Dlaczego z dostarczeniem PIT nie powinno się zwlekać

Termin złożenia deklaracji podatkowej nadchodzi wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, gdyż niewywiązanie się z terminu złożenia zeznania podatkowego stanowi czyn zabroniony w przepisach kodeksu karnego skarbowego. Ustawa za to wykroczenie przewiduje karę grzywny.

Continue Reading →