Pracujesz? Nie zapominaj, że masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Stosowane w Polsce prawo podatkowe nie pozostawia żadnych wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym miał jakiekolwiek zarobki musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Nawet wówczas, kiedy kwota dochodu była tak zwaną wolną od podatku. Jeszcze jakiś czas temu było to możliwe tylko osobiście. Współcześnie wystarczy mieć Internet.Rozlicz PIT online to hasło, które Urząd Skarbowy w Polsce naprawdę silnie promuje. Wszystko po to, aby podnosić popularność tej formy rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Continue Reading →

Który formularz pit trzeba wybrać i jak swobodnie i prędko się z niego rozliczyć?

Z końcem starego roku oraz początkiem nowego coraz częściej rozpoczynamy stopniowo rozmyślać o rozliczeniach pit. Każda osoba, jaka zdobywa jakieś dochody, przykładowo rentę czy też wynagrodzenie z pracy musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym oraz zrealizować odpowiedni pit. Niezmiernie znaczące jest to, by wybrać właściwy formularz, albowiem dzisiaj możemy wypunktować kilka przeróżnych formularzy do rozliczenia podatkowego.

Continue Reading →

Dużo bezpłatnych aplikacji do wypełniania pitów znajdziemy w sieci

W Internecie odnajdziemy dużo najróżniejszych programów do uzupełniania zeznań podatkowych. Jeżeli mamy pewności, który jest najskuteczniejszy, to dobrze będzie przeglądnąć zestawienia oraz przeczytać komentarze innych ludzi, którzy wcześniej korzystali z takich programów.
Jeśli na przykład prowadzimy własną działalność gospodarczą i pragniemy prędko oraz bezbłędnie powypełniać pity 2016 program na pewno nam to ułatwi.

Continue Reading →

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Jest to efekt obowiązującego na terenie Polski prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w więzieniu. Czas na dostarczenie formularza PIT mamy zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który składamy zeznanie.

Continue Reading →

Porządny program do składania zeznań podatkowych pomoże nam uniknąć wielu pomyłek

Mnóstwo osób ciągle ma problemy z właściwym uzupełnianiem formularzy podatkowych. Można to zrozumieć, ponieważ prawo podatkowe bywa niesłychanie skomplikowane i nieustannie się zmienia, a zatem trudno czasem się połapać. Niestety każdy podatnik sam jest odpowiedzialny za swoje błędy.

Continue Reading →

Kapitał początkowy jako baza wyliczenia emerytury – sprawdź co dobrze wiedzieć

Kapitał początkowy kalkulowany jest każdej osobie na dzień 1 stycznia 1999 r., bez względu na to, kiedy zostanie przekazany do ZUS prośba wraz z dokumentami o jego ustalenie i kiedy zostanie przekazana decyzja stwierdzająca jego wysokość. Bazę wyznaczenia emerytury, wyznaczanej wedle nowych, zreformowanych norm, stanowi całość kwot zwaloryzowanego kapitału wstępnego i zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne.

Continue Reading →

Jeszcze parę ładnych lat wstecz naliczenie podatku było dla zdecydowanej większości niekłamanym kłopotem

Nieczytelność dokumentu trwożyła i większość z nas zwyczajnie zlecała to rozliczenie komuś, kto na tym się doskonale zna. To jasne za konkretną opłatą. Na szczęście rozwój techniki spowodował, iż aktualnie sami możemy tego dokonać bez niczyjej pomocy.

Continue Reading →

Plusy z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych w sieci

Na początku kolejnego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z tego minionego. Czy Państwo wciąż zastanawiają się czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to dobra decyzja? Jeśli są, co do tego wątpliwości, to spróbujemy przybliżyć ten temat i przestawić walory z tego wynikające.

Continue Reading →

Co robić, żeby uniknąć długich kolejek w urzędach skarbowych i zaoszczędzić?

Media elektroniczne a ściślej mówiąc Internet zrewolucjonizowały życie dzisiejszego człowieka. Zniwelowały wszystkie ograniczenia czasu i miejsca, stając się niezbywalnym „składnikiem” rzeczywistości, zakorzenionym w naszej codzienności.

Continue Reading →

Dlaczego z dostarczeniem PIT nie powinno się zwlekać

Termin złożenia deklaracji podatkowej nadchodzi wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, gdyż niewywiązanie się z terminu złożenia zeznania podatkowego stanowi czyn zabroniony w przepisach kodeksu karnego skarbowego. Ustawa za to wykroczenie przewiduje karę grzywny.

Continue Reading →