Pracujesz? Nie zapominaj, że masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Polskie prawo podatkowe nie pozostawia żadnych wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym zarabiał jest zobowiązany rozliczyć się z fiskusem. Nawet wówczas, kiedy kwota dochodu była tak zwaną wolną od podatku. Jeszcze jakiś czas temu było to możliwe tylko osobiście. Teraz wystarczy mieć dostęp do globalnej sieci komputerowej.Rozlicz PIT online to hasło, które Urząd Skarbowy w Polsce niezwykle silnie promuje. Wszystko po to, aby podnosić popularność tej formy rozliczenia się z fiskusem.

Continue Reading →

Jeszcze parę ładnych lat wstecz naliczenie podatku było dla zdecydowanej większości niekłamanym kłopotem

Niejasność formularza przerażała i przeważająca liczba z nas po prostu zlecała to rozliczenie komuś, kto na tym się doskonale zna. Jasne że za konkretną opłatą. Szczęśliwie rozwój techniki spowodował, że współcześnie sami możemy tego dokonać bez niczyjej pomocy.

Continue Reading →

Plusy z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych w sieci

Na początku kolejnego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z tego minionego. Czy Państwo wciąż zastanawiają się czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to dobra decyzja? Jeśli są, co do tego wątpliwości, to spróbujemy przybliżyć ten temat i przestawić walory z tego wynikające.

Continue Reading →

Który formularz pit trzeba wybrać i jak swobodnie i prędko się z niego rozliczyć?

Z końcem starego roku i początkiem nowego coraz częściej rozpoczynamy powoli myśleć o rozliczeniach pit. Każda osoba, która zdobywa jakieś dochody, przykładowo rentę czy też wynagrodzenie z pracy musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym oraz wypełnić właściwy pit. Nadzwyczaj ważne jest to, aby wybrać stosowny formularz, bowiem dziś możemy wymienić kilka różnorodnych formularzy do rozliczenia podatkowego.

Continue Reading →

Dokonując rozliczeń z Urzędem Skarbowym tak jak i w każdej sferze życia poszukujemy najprostszych sposobów

W tym wypadku także droga online jest najkorzystniejszym rozwiązaniem i od ładnych kilku lat niezwykle ochoczo wybieranym. Szczególnie, że darmowy program pit 2016 jest osiągalny w każdej jednej chwili.

Continue Reading →

Kapitał początkowy jako baza wyliczenia emerytury – sprawdź co dobrze wiedzieć

Kapitał początkowy obliczany jest każdej osobie na dzień 1 stycznia 1999 r., bez względu na to, kiedy zostanie przesłany do ZUS prośba wraz z dokumentami o jego ustalenie i kiedy pozostanie wydana decyzja wyznaczająca jego wysokość. Bazę zliczenia emerytury, ustalanej wedle najnowszych, zreformowanych norm, stanowi ogół sum przeliczonego kapitału początkowego i zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne.

Continue Reading →

Co robić, żeby uniknąć długich kolejek w urzędach skarbowych i zaoszczędzić?

Media elektroniczne a ściślej mówiąc Internet zrewolucjonizowały życie dzisiejszego człowieka. Zniwelowały wszystkie ograniczenia czasu i miejsca, stając się niezbywalnym „składnikiem” rzeczywistości, zakorzenionym w naszej codzienności.

Continue Reading →

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w minionym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w efekcie miał jakiś dochód, musi rozliczyć się z fiskusem. Jest to konsekwencja obowiązującego na terenie Polski prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.

Continue Reading →

Dlaczego z dostarczeniem PIT nie powinno się zwlekać

Termin złożenia deklaracji podatkowej nadchodzi wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, gdyż niewywiązanie się z terminu złożenia zeznania podatkowego stanowi czyn zabroniony w przepisach kodeksu karnego skarbowego. Ustawa za to wykroczenie przewiduje karę grzywny.

Continue Reading →

Porządny program do składania zeznań podatkowych pomoże nam uniknąć wielu pomyłek

Bardzo dużo osób wciąż ma problemy z właściwym wypełnianiem zeznań podatkowych. Da się to usprawiedliwić, gdyż prawo podatkowe bywa niesłychanie skomplikowane i nieustannie się zmienia, a zatem ciężko za nim nadążyć. Niestety każdy człowiek sam odpowiada za swoje błędy.

Continue Reading →

Dużo bezpłatnych aplikacji do wypełniania pitów znajdziemy w sieci

W Internecie znajdziemy bardzo dużo różnych programów do wypełniania zeznań podatkowych. Jeżeli mamy pewności, który jest najlepszy, to warto przejrzeć rankingi oraz przeczytać opinie innych użytkowników, którzy wcześniej używali takich programów.
Jeśli na przykład posiadamy własną działalność i pragniemy prędko oraz bezbłędnie powypełniać pity 2016 program na pewno nam to ułatwi.

Continue Reading →