Dotacje i dofinansowania na rozwój firmy – a więc, gdzie szukać pomocy przy ewoluowaniu biznesu

Wsparcie finansowe przeznaczone dla firm to jakaś rzecz, czego pragnie każdy zakładający osobistą działalność przedsiębiorca, który nie wie za bardzo z jakiego miejsca wziąć fundusze, by zrealizować własny cel.

Continue Reading →

Crowdfunding polega generalnie na finansowaniu określonych przedsięwzięć przez internetową społeczność.

Współcześnie, pojawia się naprawdę dosyć dużo ciekawych inicjatyw, które opierają się przede wszystkim na współdziałaniu. Podobne założenia zrodziły też crowdfunding. Czym on jest? Czym wyróżnia się podobne zjawisko?

Continue Reading →

Masz plan na biznes, ale nie wiesz, jak znaleźć pieniądze na rozpoczęcie działalności?

Po ulicach chodzi wielu ludzi, w głowach których powstają świetne pomysły na biznes. Zdarza się jednak jednak, że nie potrafią się przebić, lub najprościej w świecie – nie posiadają finansów na początek. Czy innowacyjny pomysł ma szansę na pomoc?

Continue Reading →

Jakie są metody zdobywania kapitału dla swojej firmy, plusy i minusy obligacji przedsiębiorstw

Firmy mogą w różnorodny sposób pozyskiwać pieniądze potrzebne na jakieś inwestycje. Najbardziej popularne są najróżniejsze kredyty bankowe oraz pożyczki – łatwo je dostać, ale niestety ich dużym minusem są niemałe koszty przyznania i odsetki, które trzeba zwrócić. Coraz większą popularność zyskują również emisje papierów wartościowych.

Continue Reading →

Dużo osób na pewno słyszało o pojęciu, jakim jest crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe

W ostatnim okresie takie inicjatywy stały się naprawdę popularne. Z jakiego powodu? Głównie przez wzgląd na fakt, że dają możliwość na zebranie dość wysokich sum pieniędzy, oczywiście o ile finansowany projekt odnajdzie odpowiednie grono odbiorców.

Continue Reading →

Czy leasing sprzętów rolniczych i wózków widłowych rzeczywiście się opłaca?

Leasing jest dziś niezwykle atrakcyjną i słynną formą finansowania, z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak też rozliczne firmy i przedsiębiorstwa. W leasing zdołamy wziąć zarówno posiadłości, przykładowo biura albo domy, a także ruchomości, takie jak samochód. W leasing bez kłopotu można też wziąć różne maszyny rolnicze, wózki widłowe, i także inne konieczne maszyny i urządzenia do realizowania pracy.

Continue Reading →