Press "Enter" to skip to content

Doskonały sposób na uszczelnienie kotłów czy kominków

Materiały termoizolacyjne można by wykorzystywać w wielu Urządzeniach. Dla przykładu brak albo nieodpowiednie wykonanie czy też wybranie uszczelnień w przypadku różnego rodzaju urządzeń grzewczych, może być powodem dużych strat cieplnych.

łóżko piętrowe

Autor: Stephen Kruso
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzony plac budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to stosunkowo duży kłopot, z tego też powodu żeby go uniknąć, wykorzystywane są przeróżne przeznaczone do konkretnych celów tworzywa termoizolacyjne. Jednym z takich produktów są sznury termoizolacyjne.użyj linku firma klimatyzacyjna warszawa kobyłka firma klimatyzacyjna warszawa kobyłkaIch ogromną mocną stroną jest to, że znakomicie dopasowują się do każdej uszczelnianej przy ich pomocy powierzchni. Jest to także materiał dość plastyczny, jednak jego najważniejszą zaletą jest to, że tego typu sznury są mocne oraz wytrzymałe na działanie wysokich temperatur. W sprzedaży istnieją szczeliwa termoizolacyjne o różnym poziomie twardości. Produkowane są również w formie twardoplecionej.
pomoc

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Użycie tego materiału uszczelniającego zapewnia znakomitą izolację wystawionych na przegrzanie urządzeń. Takie sznury termoizolacyjne blokują dostęp rozgrzanego powietrza oraz uniemożliwiają zgromadzonym w urządzeniu gazom wydostanie się poza takie urządzenie. Dzięki wykorzystaniu tego typu szczeliwa, wykonalne jest bezpieczne korzystanie z takich urządzeń jak m.in. kotły, piece, suszarki, kable parowe albo wysokotemperaturowe linie technologiczne. W sprzedaży istnieją przeważnie dwa rodzaje sznurów termoizolacyjnych. Są to zatem szczeliwa ceramiczne i szczeliwa szklane. Zazwyczaj stosowane są do izolowania pieców oraz kominków.

Istnieją odmiany dopasowane do pracy w określonej maksymalnej temperaturze, np. do 200 czy 600 stopni Celsjusza. Są one produkowane z różnorodnego rodzaju włókien, np. chemicznych czy glinokrzemianowych. Niektóre z nich są także dostosowane do pracy na statkach.