Press "Enter" to skip to content

Gatunki stali 16mo3, oraz 13crmo – a więc, co dobrze wiedzieć na temacik spawania tych konkretnych elemencików

Czym dokładnie wyszczególniają się stale niskostopowe, mające w posiadaniu we własnym składzie 16mo3 oraz 13crmo? Przy jakiego typu warunkach się je stosuje? Do czego tak konkretnie się przydają? To wszystko i jeszcze więcej bez żadnego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowego artykułu!

Stale niskostopowe, posiadają w sobie dwa elemenciki, o nazewnictwach: 16Mo3, oraz 13CrMo, którego to najczęściej wynajdziemy pod nazwą 13CrMo4-5. Tego typu stal poza napomkniętymi cząstkami, posiada wewnątrz siebie takiego typu materiały jak: chrom, nikiel, molibden i tak w dalszym ciągu. Warunkami, przy których istnieje możliwość je stosować, bywają wysokie temperatury, a metodą spawania są bez wątpienia metody Konwencjonalne. Obydwa rodzaje wspomnianych stali, posiadają osobiste składy chemiczne, które nie posiadając problemu znajdziemy w sieci internetowej.

Jeżeli sądzisz, że informacje zawarte w tym materiale są ciekawe, kliknij także ten link – to unikalna strona internetowa, na której odnajdziesz pokrewne tematy.

Jeśli rozmawiamy o stali 13crmo (znanej również jako 13CrMo4-5), to posiada ona własności typu mechanicznego, które to najczęściej bywają używane przy wytwórstwie rurociągów parowych wysokociśnieniowych wewnątrz elektrociepłowniach.

turbina

Źródło: http://www.sxc.hu/
13crmo

Autor: Samsung Electronics
Źródło: Samsung Electronics
Jeśli chodzi o stal 16mo3, to jest to jeden z rodzajów tak nazywanych „stali kotłowych” (w inny sposób nazywanych żarowytrzymałymi) które to, używamy przy produkcji „odpowiedzialnego sprzętu”, na przykład: wewnątrz budowie turbin parowych, wałków wirnikowych, maszyn ciśnieniowych, ale i drobniejszych rzeczy, takich jak: śrubki, czy też nakrętki.

Tego typu stale (równocześnie 16mo3, jak również 13crmo), można znaleźć w sieci w postaci używanej jak i nowej, z tym że używane (sprzedawane najbardziej często przez osoby prywatne), posiadają już konkretne kształty i grubości.

Comments are closed.