Press "Enter" to skip to content

Do których zastosowań można wykorzystywać niezwykle słynną stal o symbolu 13crmo?

W teraźniejszych dniach wszystko jest w jakikolwiek sposób unormowane. To bardzo przyspiesza robienie poszczególnych procesów wymaganych do tworzenia różnych projektów.

Przykładowo nasze samochody są zbudowane z różnych materiałów o różnych właściwościach. Inna jest stal wzięta do realizacji przykładowo drzwi a inna do, na przykład, zwrotnicy.
Podążając tym tokiem myślenia stal o symbolu 13crmo jest używana do rurek stalowych ciśnieniowych bezszwowych. Ze stali o typie 13crmo produkuje się również odmienne elementy armatury do montażu. Taka stal o symbolu 13crmo spotykana jest jako półfabrykat na części i moduły m.in. dla przemysłu cieplnego. Ze stali 13crmo produkowane są różnorodne trójniki, kołnierze, rury bezszwowe czy też kolana. Bardzo ważne jest, żeby do konkretnych wykonań używać stal – http://aner.com.pl/ – o określonych właściwościach, ponieważ nie dotrzymanie takiego warunku mogłoby oznaczać nieładne konsekwencje w postaci złamania się elementu sporządzonego z niewłaściwej do danego zamysłu stali.
przemysł - landszaft

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

nagrobek
Nieco analogiczne cechy do 13crmo ma stal o symbolu 13hmf. W wypadku tego gatunku 13HMF oraz jego odpowiednikach wytwarzane są między innymi stosowane jako rury – (więcej na tej stronie) ciśnieniowe rury bezszwowe czy rury przegrzewacza a również rury przewodowe. Ze stali 13HMF wykonuje się między innymi tarcze oraz saperki kierownicze, saperki turbin, części kotłów, akcesoria w instalacjach rurociągów zatem kołnierze, pojemniki ciśnieniowe, trójniki i także łączniki rur.

Oprócz rur kotłowych w gatunku stali 13HMF tworzone są między innymi odkuwki oraz pręty kute. Obserwujemy zatem, iż w każdej dziedzinie jest stosowana różnoraka stal.

Comments are closed.