Press "Enter" to skip to content

Jakie są najważniejsze cechy podłogi winylowej?

Kiedy remontujemy dom, czasami chcielibyśmy wymienić podłogi. Na rynku dostępnych jest dużo rozwiązań, jakie przeznaczone są do różnorodnych pomieszczeń. Przykładowo w łazience lub w kuchni zastosujemy terakotę, na balkonie gres, a w salonie podłogę drewnianą lub panele.
Istnieje jednak wiele rodzajów podłóg a obecnie coraz bardziej znaczącą popularność uzyskują podłogi winylowe.

Łączy je sposób ochrony dekoru.

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Więc gorąco zapraszamy do następnych naszych postów, które będą o podobnej dziedzinie.

Winyl jest to materiał, który jest bardzo wytrzymały na ścieranie oraz zarysowania. Jest on bardzo elastyczny co ma również znaczenie dla odporności panela i ich wytrzymałości na uderzenia. Elastyczność zabezpieczającej powłoki oraz elastyczność innych warstw znaczy również, że wysoki jest luksus używania podłóg winylowych. Bardzo istotne jest także to, że podłogi winylowe wielokrotnie się tłoczy, żeby zwiększyć walory estetyczne dekorów oraz po to, żeby sprawić, że zarysowania będą mniej uwidocznione.

sypialnia

Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiamy się czym przeróżne typy posadzek winylowych wzajemnie odróżniają się od siebie. Chodziłoby tu oczywiście o dekory. Co poniektóre z podłóg bardzo dobrze imitują jesion, dąb lub egzotyczne gatunki drewna. Są w sprzedaży także takie, które znakomicie imitują kamień. Po ułożeniu takiej podłogi mamy więc wrażenie, że mamy kamienną posadzkę, jaka jednak w dotyku jest sprężysta oraz ciepła. Najważniejszą różnicą jest jednak konstrukcja paneli winylowych, jednak żeby te różnice było łatwiej wychwycić, trzeba zwrócić największą uwagę na budowę paneli winylowych. Są tego typu panele, których konstrukcja jest bardzo podobna do popularnych typowych paneli laminowanych. Baza to płyta HDF co powoduje, że podłogi są stosunkowo grube, gdyż mają 10,5 centymetra grubości.

Są panele winylowe, które posiadają 2 warstwy korka co powoduje, że panele są cieplejsze i cichsze od paneli laminowanych. Ponadto dolna warstwa korka pełni rolę podkładu, więc nie ma już konieczności stosować gąbki albo korka podkładowego.