Press "Enter" to skip to content

Gdzie mogą być używane tzw. patronaty?

Takie filtry mogłyby być używane do oczyszczania powietrza z suchych pyłów. Zależnie od ich wymiarów oraz użytych materiałów takie filtry możemy podzielić na mnóstwo rodzajów.

filtry patronowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój dziecka, kolekcja mebli Filo

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Filtry patronowe są znakomitą alternatywą dla filtrów workowych. Podobnie jak workowe filtry, zmniejszają emisję lotnych pyłów do powietrza i mają duży skutek na wdychane przez człowieka powietrze. W porównaniu do filtrów workowych filtry patronowe charakteryzują się znaczniejszą powierzchnią filtracji przy zachowaniu niższej wielkości urządzenia. Są one przeznaczone do oddzielania lekkich pyłów, które są wytwarzane podczas obrabiania materiałów sztucznych albo metali. Mogą mieć również wykorzystanie w przemyśle spożywczym do odpylania gazów spawalniczych czy pyłów śrutowych. Są wymienne wkłady filtracyjne, jakie posiadają wypełnienie w postaci surowca plisowanego. Surowcem filtracyjnym w takich filtrach jest przeważnie celuloza, lecz stosowane są również plisy metaaramidowe czy teflonowe.
rzeczy
Zanieczyszczone powietrze w trakcie pracy filtra jest kierowane przy pomocy wentylatorów do komory filtracyjnej, aby po jego oczyszczeniu i oddzieleniu pyłów, mogło zostać oddane do atmosfery. Dobrze sprawdzają się w miejscach, w jakich jest niezbędne uwzględnienie sporej filtracyjnej płaszczyzny, przy małym stężeniu pyłu.

Poczytaj więcej opinii na ten temat (https://www.anplast.pl/produkty/rynny-marley,2,11257) innego tego typu postu – są w tamtym miejscu zamieszczone niezwykle pożyteczne wiadomości, które zapewne wykorzystasz w praktyce.

zastosowanie znajdują w instalacjach, które przeznaczone są do odpylania powietrza z suchych pyłów. Filtry patronowe są produkowane w 9 wielkościach i jako filtry z pojemnikami pyłu, z dozownikami celkowymi i z przenośnikami ślimakowymi. Regeneracja patronów odbywa się pojedynczymi rzędami bez wyłączenia filtra z pracy. Dużą zaletą filtrów patronowych są małe wymiary w porównaniu do filtrów workowych.

Przy dobrym wyborze, filtry patronowe cechują się relatywnie dużą efektywnością odpylania. Pozwala to na powrót przefiltrowanego powietrza na hale wytwórcze w niedalekich odległościach od źródeł emisji.