Press "Enter" to skip to content

Łazienka to specjalne miejsce do tworzenia aranżacji. Jakie więc dobrać sprzęty, które będą funkcjonalne i sprawdzą się na lata

Wybór grzejnika do łazienki nie polega wyłącznie na wyborze kształtu i barwy. Ważna jest także moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma spełniać funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy również do suszenia. Oferta grzejników łazienkowych jest bardzo zasobna.

grzejnik

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Grzejniki łazienkowe tworzone są w rozmaitych kształtach i barwach. Wykonuje się je także z różnorodnych materiałów. Mogą być wyposażane w dodatkowe udogodnienia, np.: wieszaki, uchwyty, grzałki elektryczne czy lustra. Grzejniki w łazience mogą wypełniać różne funkcje.

Ciekawa wiadomość? Jeśli tak uważasz, dodatkowo wejdź na ten odnośnik – odnajdziesz o wiele więcej w ofercie (http://budsport.pl/stolarka-budowlana-wroclaw/), która tyczy się rozważanej tu problematyki.

Podstawowa to grzanie łazienki, chociaż równie ważna jest także funkcja miejsca dla ręczników. Grzejnik w łazience (link do strony) spełnia tez funkcję estetyczną,gdyż często jest umieszczany w centralnej jej części, dlatego jego wygląd i dopasowanie do aranżacji i stylu łazienki są także bardzo istotne.

Większość grzejników do łazienki ma tradycyjną budowę drabinkową – składają się one przeważnie z pionowych kolektorów, łączonych poziomymi rurkami. Ta konstrukcja ma istotne cechy użytkowe – grzejniki takie są praktyczne, bo można na nich wysuszyć ręczniki lub bieliznę. Nietrudno się je montuje i mimo nieskomplikowanej konstrukcji dają tez ogromne szanse zaaranżowania wnętrza, gdyż oferowane są w wielu barwach i kształtach.

Do budowy grzejników stosuje się najwyższej jakości rurki i profile wykonane ze stali, miedziane i aluminiowe. Z powodu na wilgoć w łazienkach rozwiązania antykorozyjne i powłoki wykończeniowe powinny być najdoskonalszej jakości. Są to całkowicie inne wykończenia niż w zwykłych grzejnikach. Powłoki mogą być np. lakierowane, chromowane i metalizowane lub satynowane. Producenci zapewniają kilkanaście normalnych barw i na zamówienie mogą pomalować grzejniki na dowolnie wybrany kolor.

Niezwykle ważnym jest także, żeby wybrać doskonałe baterie łazienkowe. Poradzić można na pewno taki rodzaj jak bateria wannowa stojąca – . Równocześnie, żeby dobrze dopasować krany i używać je przez lata trzeba przestrzegać kilkunastu zwykłych zasad. Warto już na etapie zaplanowania remontu określić cechy, jakie musi wypełniać armatura, co mogło denerwować nas we wcześniejszych kranach, co się szybko popsuło albo było zbędne. To bardzo istotne, na pewno docenimy to po pewnym czasie.

Comments are closed.