Press "Enter" to skip to content

Spójne wnętrza

Zamawiając meble do salonu warto kierować się ogólną aranżacją panującą w pozostałych pomieszczeniach. Rzecz jasna, może być tak, że każde pomieszczenie będzie miało inną kolorystykę i meble, tak żeby wyróżniać się spośród innych pomieszczeń, jednakże warto zadbać o to, by w mieszkaniu panowała harmonią, a zagwarantujemy ją sobie poprzez zastosowanie podobnych elementów w każdym pomieszczeniu. Tym sposobem mieszkanie będzie sprawiało wrażenie całości i właśnie tak powinno wyglądać.

ławy ze szkła

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Elementami wspólnymi mogą być dodatki wyprodukowane z podobnego tworzywa. Przykładem może być między innymi szkło. Szkło wygląda dosyć elegancko, a jednocześnie dodaje wyrazu wnętrzom.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co się znajduje w ofercie (https://www.gastrocentrum.pl/zmywalnia/zmywarki-gastronomiczne), która odnosi się do tej samej tematyki.

W salonie oczywiście warto powiesić duże lustro, które warto, by było ozdobione zwłaszcza, gdy ma być najistotniejszą dekoracją głównej ściany. Można je zawiesić nad kominkiem i wówczas główna ściana salonu będzie prezentować się nadzwyczaj okazale – . Warto także wybrać szklane – więcej i więcej – regały oraz ławy szklane.

Regał do salonu nie powinien być przepełniony przeróżnymi ozdobami, bowiem tego rodzaju rozwiązanie nie pasuje do nowoczesnych salonów. Powinniśmy zadbać dosłownie o kilka gadżetów, które będzie widać zza szklanych szyb regału. Ewentualnie można wystawić porcelanową ozdobną zastawę, jeśli chcemy by salon nabrał bardziej klasycznego wyglądu. Ławy szklane mają natomiast to do siebie, że nie przytłaczają pomieszczenia, więc powinno się o nich pomyśleć w szczególności jeżeli mamy salon o małych rozmiarach.

zestaw mebli do salonu

Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture
Szklane dodatki powinniśmy wówczas uwzględnić również w innych pomieszczeniach – w jadalni doskonale się będzie prezentować ściana z fototapetą osłonięta szklaną płytą, do sypialni powinniśmy kupić szklane lampy dekoracyjne albo świeczniki, w korytarzu warto postawić szklane flakony, a w łazience zadbać o wannę z oszkloną ścianą główną przez którą widoczna jest woda co przynosi bardzo atrakcyjny efekt.

Oczywiście szkło to tylko przykład materiału, mającego zastosowanie w domu. Możemy zastosować również inne materiały, jak drewno, czy stal, chodzi w szczególności o to żeby zachować jedność stylistyczną w mieszkaniu, a to zapewnią nam dodatki zrobione z tego samego tworzywa i znajdujące się w każdym pomieszczeniu – .

Comments are closed.