Press "Enter" to skip to content

Co pozwala nam zasłonić szafa wnękowa i dlaczego stają się one coraz bardziej znane?

Szafy wnękowe jest to coraz częstszy element wystroju pomieszczeń budynków oraz lokali. Jest tak dlatego, ponieważ szafa wnękowa pozwala uporządkować przestrzeń i w całości wykorzystać wnęki, które trudne są do urządzenia.
Niezwykle często szafy wnękowe zastępują szafy wolnostojące, ponieważ korzystniej mogłyby wykorzystywać przestrzeń.

Wykonuje się je głównie na zamówienie oraz dopasowuje się je do wymiaru ściany albo wnęki. Przez to jest więcej miejsca na magazynowanie rzeczy. Również tego typu szafą można zabudować nietypowe wnęki. Mogą to być wnęki na poddaszu, pod schodami albo w narożniku. Takie szafy wnękowe pozwalają też utrzymać większy ład oraz zasłonić wszystko to, czego pokazywać nie chcielibyśmy. Szafa wnękowa daje okazję dopasowania wnętrza takiej szafy do indywidualnych zapotrzebowań. Mamy okazję wybrania ilości półek i wieszaków. Szafy wnękowe złożone są z części zewnętrznej zatem drzwi, ścianek bocznych i wewnętrznej czyli drążków, półek, wieszaków oraz koszyków. Drzwi do takiej szafy mogłyby być drzwiami przesuwnymi, składanymi albo uchylnymi. Ostatnio bardzo wielokrotnie spotykanym rozwiązaniem są drzwiczki przesuwne, gdyż nie potrzebują one dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Nadają się dzięki temu do wąskich korytarzy albo do garderoby. Jeśli interesują Cię szafy wnękowe Jelenia Góra to miasto, w którym odnajdziesz właściwy zakład, który wykona dla Ciebie zamówioną szafę.
wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężar drzwi szafy wnękowej jest oparty na wózkach jezdnych, które ukryte są wewnątrz ramiaka.

Interesujący artykuł? W takim razie nakłaniamy Cię, żebyś przejrzał następne informacje ze strony, którą dla Ciebie opracowaliśmy. Wejdź więc w poniższy link.

Aby tego typu system jezdny funkcjonował poprawnie, waga jednego skrzydła nie może przekraczać 60 kg. Jest to wymóg, który wpływa także na inne parametry drzwi tzn.

wielkość oraz grubość. O wielkości drzwiczek powinna decydować wygoda. Lepiej zainstalować 2 niewielkie skrzydła niż przesuwać jedno olbrzymie i jednocześnie cięższe skrzydło.