Press "Enter" to skip to content

Który klimatyzator zakupić do domu?

Klimat bez wątpienia ociepla się. Wszyscy to odczuwamy. Należy więc się zastanowić nad zamontowaniem klimatyzatora, dającego przyjemne, zimne powietrze. Zatem jaki klimatyzator kupić do domku?
Urządzenia przenośne – jest to wyjście najprostsze.

Klimatyzacja Toshiba nie wymaga kucia ścian jak też prowadzenia kabli. Wymóg jest jeden – bliskość okna. Poprzez nieco rozchylone okienko, giętką rurką, odprowadzane będzie na zewnątrz ciepłe powietrze z naszego pomieszczenia. Minusem tychże przyrządów jest stosunkowo niska wydajność (przede wszystkim z powodu uchylonego okienka), ponadto są bardzo hałaśliwe. Musimy również mieć na uwadze, że tego typu klimatyzator to ponadplanowy sprzęt w mieszkaniu, który zajmie dużo powierzchni. Z pewnością nie powinniśmy stawiać na urządzeniu żadnych przedmiotów, ani także przykrywać kratek wentylacyjnych, ponieważ zaburza to jego pracę i doprowadzić mogłoby do przegrzania. Tego typu urządzenia polecane są zazwyczaj do niewielkich pomieszczeń.
Regularna mieszanina kolorów dachówki

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Klimatyzatory w rodzaju „split” złożone są z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna wyekwipowana jest w tzw. parownik, wiatrak nadmuchowy a także układ sterujący. Występują one w rozmaitych wariantach, zależnie od metody montażu. Najpopularniejsze są przyrządy instalowane na ścianę. Wyglądają dosyć efektownie, a fabrykanci ścigają się wręcz w projektowaniu ich w oryginalnych, interesujących formach.

Śmiało więc możemy eksponować je na ścianie, instalując przykładowo nad łóżkiem w alkowie albo nad sofą w salonie. Zazwyczaj spotyka się je w kolorze białym, ale mogą być również wykończone chromem.