Press "Enter" to skip to content

Jak możemy rozdzielić osuszacze oraz które są najlepsze?

Niezwykle częstym problemem, który pojawia się w naszych domach jest zawilgocenie. W pomieszczeniach wilgoć występuje w postaci niewidocznej pary wodnej, która unosi się w powietrzu.
Jeżeli w naszym domu wilgoć pojawia się okresowo, to w takiej sytuacji wystarczy intensywnie wywietrzyć i ogrzewać mieszkanie.

osuszacze domowe

Autor: bonimo
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wilgoć zagościła w naszym domu na stałe, to może to wtedy posiadać bardzo wiele nieprzyjemnych konsekwencji, z których możemy nie zdawać sobie sprawy. W wyniku zbytniej wilgotności w mieszkaniu, moglibyśmy mniej korzystnie się czuć. Mogłyby również występować zaparowane szyby w oknach. Może wystąpić także nieprzyjemny zapach w szafie oraz psujące się pożywienie.

Czy masz chęć przejrzeć nowe teksty? Więc zachęcamy do kliknięcia w link – pod nim czeka na Ciebie autorska strona internetowa (https://bautec-lodz.pl/klatki-schodowe-z-rusztowan/).

Występuje także bardziej znaczące niebezpieczeństwo rozwoju różnych insektów i powiększa się ryzyko zachorowania z powodu rozwoju roztoczy i wirusów. Jednym ze sposobów do walki z wilgocią w naszych domach są osuszacze domowe. Te sprzęty skraplają wilgotność obecną w powietrzu i dzięki temu w pokojach następuje obniżenie występującej wilgotności. Tego typu osuszacze w trakcie kilku godzin potrafią odciągnąć z powietrza co najmniej kilka litrów wody. Nadają się one do pomieszczeń, które posiadają zwiększoną wilgotność i do pomieszczeń zagrzybionych. Porównując je z pochłaniaczami wilgoci, mają one taką zaletę, że nie musimy do nich nabywać jakichkolwiek wkładów, a skuteczność osuszania jest większa kilkadziesiąt razy.

Ogrodzenie twarde jak skała

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Osuszacze kondensacyjne są to urządzenia, które przynoszą na myśl pudełko na kółkach. Zasada ich funkcjonowania jest taka, że zawilgocone powietrze przechodzi przez filtr. Obowiązkiem takiego filtra jest wychwycenie niesionego przez to powietrze kurzu i pyłu. Następnie to powietrze dociera do parownika, w którym zostaje schłodzone. Para wodna skroplona zostaje na zimnych lamelkach parownika i w następnej kolejności ścieka do pojemnika.

Osuszone powietrze przechodzi przez skraplacz i tam ulega ogrzaniu. Na sam koniec powietrze wydmuchiwane jest przez osuszacz i ma temperaturę zbliżoną do temperatury, którą miało zasysane powietrze, lecz jest ono wolne od wilgotności.