Press "Enter" to skip to content

Popraw power swojego silnika

Kiedy mamy auto na gwarancji nie robimy nic na własną rękę, bo nie chcemy tej gwarancji utracić. W związku, z czym gnamy z każdą pierdołą do firmowego serwisu. Na szczęście są różnego typu opcje, które pozwalają na pewne modyfikacje w naszym samochodzie, bez straty gwarancji.

Tył białego auta

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że wybierając samochód wybieramy model, który nam odpowiada, ale jest to często związane z ceną. Potem dochodzimy do wniosku, że wolelibyśmy mieć zdecydowanie więcej mocy lub podregulować jakąś inną funkcję naszego auta. W odpowiedzi między innymi na chęć zwiększenia mocy silnika istnieje metoda zwana chip tuning. Dzięki technologii chip tuning da się elektronicznie zmienić parametry silnika, choćby chip ford focus 1.6 tdci.

Jak zmniejszyć ilość zużywanego paliwaW obecnych czasach wszyscy chcą mieć mega fantastyczny samochód, ale rzeczywistość jest taka, że nie każdego na taki samochód stać. Jednak znając naszą wspaniałą polską mentalność przysłowie „zastaw się, a postaw się” ma swoje odzwierciedlenie nawet w przy zakupie auta. W związku z powyższym ludzie kupują rzeczywiście porządne auta, ale kredyt ciągnie się za nimi bardzo długo. A jak wiemy na ratę musimy mieć kasę zawsze. Jednak niekoniecznie zawsze ma się pieniądze na paliwo. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie chip

Srebrny samochód

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

tuning. Jeżeli chcielibyśmy, bez utraty gwarancji na naszą super brykę, obniżyć ilość spalanego paliwa, to powinniśmy pomyśleć o wspomnianym chip tuningu. Jest to elektroniczne naniesienie zmian, pomagających w odpowiednim uregulowaniu ilość spalenia paliwa. Ale nie jest to opcja dla każdego, bo nie wszędzie jest ona realna do zorganizowania. Nie każdy mechanik jest w stanie taką rzecz zrobić.

Musimy korzystać z usług fachowców, których możemy znaleźć drogą internetową lub dzięki uprzejmości znajomych. Dla wielu chip tuning (folie do tunningu) to polepszenie mocy silnika. Dodatkowo taki sposób na modyfikacje w autach uważany jest przez sporo osób za dostosowanie danego auta pod jego kierowcę. I choć brzmi to rozsądnie to cena takiego tuningu nie jest niski. Tak, więc wybierając auto szukajmy takiego, który będzie odpowiadał swoimi parametrami do naszego sposobu jazdy. Jeśli chcemy tuningować nasz samochód na różne sposoby, to wybierzmy auto z komisu. Chyba, że naprawdę nas stać, to zamiast kupować samochód familijny postawmy na sportowe auto, żeby wszystko nam pasowało.

Comments are closed.