Press "Enter" to skip to content

Dobór ocieplania w podłodze

Dobór kaloryferów ściennych, lub ogrzewania podłogowego to jeden z najistotniejszych, jakie musimy podjąć, decydując o instalacjach w budynku.
Ogrzewanie podłogowe Wrocław to doskonała alternatywa dla innych form nagrzewania.

Parkiet drewniany

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na ogrzewanie podłogowe, już na etapie projektowania należy ustalić jego rodzaj. Inwestorzy mają do wyboru ogrzanie podłogowe elektryczne, względnie nagrzewanie podłogowe wodne. Na nagrzewanie elektryczne składa się obwód kabli, folii, albo mat grzewczych, które pod wpływem aktywności energii nagrzewają się i wydzielają ciepło. Z kolei nagrzewanie wodne to sieć rur grzewczych podłączonych do pompy ciepła. Nagrzewanie podłogowe eliminuje problem wznoszenia się drobinek pyłu, co jest efektem emisji ciepła przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, jak w wypadku typowych grzejników. Równomierny układ temperatury powoduje, że w pomieszczeniu nie pojawiają się miejsca zanadto nagrzane, także niedogrzane. Ogrzewanie podłogowe elektryczne działa bezzwłocznie po włączeniu, dzięki czemu ciepło transmitowane jest nieomal od razu. Montaż takiego rodzaju grzania nie jest problematyczny.
Choć nagrzewanie podłogowe kojarzy się przede wszystkim z montażem w toalecie, tak naprawdę niezliczone są możności instalacji tego systemu grzewczego. Z powodzeniem moduły grzewcze można ułożyć w jakimkolwiek pomieszczeniu.

Nagrzewanie podłogowe to jedyny sposób, dzięki któremu chodzenie bosą stopą po podłodze przestaje być niemiłym doznaniem.

Jak myślisz? Czy informacje na omawiany wątek są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://www.metal-plast.pl/oferta/nasz-profil-podokienny-uzywaja/), a znajdziesz w nim wiele fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

br>
Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj meble do jadalni warszawa – belbazaar.

Powinno się mieć pojęcie, że zarówno nagrzewanie podłogowe wodne, jak i elektryczne choć posiada mnóstwo plusów, nie jest pozbawione minusów.

Comments are closed.