Press "Enter" to skip to content

Do czego używane są osuszacze przemysłowe oraz w czym one pomagają?

Zbyt wysoki poziom wilgotności może posiadać wpływ na rdzewienie elektroniki. Może również powstrzymywać tężenie betonu i posiadać wpływ na rdzewienie sprzętu. Wycieki i powodzie siać mogą spustoszenie a usuwanie tego typu skutków jest niezwykle długotrwałe oraz kosztowne.
Jeśli nadmiar wilgoci jest zagrożeniem dla Twojej działalności, to osuszacze przemysłowe zniwelują ją niezależnie od rozmiaru pomieszczenia.

bloczki

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacze przemysłowe mogłyby być stosowane aby zapobiec korozji metali. Mogą być również stosowane aby skrócić okres tężenia betonu oraz schnięcia izolacji. Mogłyby być również używane do ochrony przeciwpożarowej. Tego typu osuszacze wspomagają procesy konserwacji lub stabilizacji spożywczych towarów. Osuszacze takie dają możliwość ograniczenia rozwoju pleśni i grzybów w czasie produkcyjnego procesu. Można je również wykorzystywać do suszenia budowli, które są uszkodzone przez wodę.
Zaprojektuj swój energooszczędny dom
Osuszacze sorpcyjne prawidłowo działają w niskich temperaturach i w chłodniejszym klimacie. Najlepsze są do używania w lokacjach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony. Wykorzystywać one mogłyby gaz ziemny, ogrzewanie parowe albo propan. Wykorzystują one żel krzemionkowy zatem chłonny materiał, który pochłania wilgoć z cieczy oraz gazów. Taka wilgotność jest zatrzymana w krzemionkowym żelu i uwalniana jest po jego podgrzaniu. Tego typu osuszacze idealne są do zastosowań przy produkcji lub na placach budowy. Umożliwiają one dla przykładu skrócenie czasu, który potrzebny jest na zastygnięcie betonu oraz przyspieszenie malowania. Osuszacze chłodnicze szafa chłodnicza 2-drzwiowa jest to profesjonalny Wybór, gdy należy usunąć prędko znaczną ilość wody. Wyjątkowo są użyteczne, gdy należy osuszyć domy po wyciekach wody albo powodzi.

Funkcjonowanie ich opiera się na wymuszeniu przepływu powietrza przy pomocy wentylatora.Następnie przepuszczenie go przez filtr i dużo zimnych zwojów. Najlepiej one funkcjonują, kiedy obserwujemy olbrzymie różnice temperatur.