Press "Enter" to skip to content

Co gwarantuje odpowiednia klimatyzacja srerwerowni?

Centra informacji i serwerownie z racji działania i swojej swoistości, posiadają bardzo olbrzymie znaczenie dla większej części spółek. awarie ich doprowadzić mogą do niezwykle dużych szkód albo sparaliżowania funkcjonowania większej części organizacji.

pomoc

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Klimatyzacja serwerowni zapewnia ciągłość w pracy i jest bardzo istotnym zadaniem dla wszelkich elementów, które znajdują się w tego typu pomieszczeniu. Klimatyzacja serwerowni powinna różnić się od zwykłych klimatyzatorów niezawodnością oraz bezpieczeństwem. Systemy klimatyzacji w serwerowniach zapewnić powinny jak największe warunki pracy urządzeń prawie nieustannie przez 24H/D oraz przez cały rok niezależnie od zewnętrznych warunków. Za obowiązek mają także usuwać brud oraz nieczystości, które mogłyby wpływać na pracę elektroniki. Sam fakt ciągłej pracy powoduje, że wymagania dotyczące urządzeń klimatyzacyjnych, są dużo wyższe od tradycyjnych systemów, które używane są przeważnie sezonowo. Zastosowanie sprzętów zwykłych, które dopasowane są do pracy całorocznej, jest to rozwiązanie niebezpieczne i odznacza się tylko pozorną oszczędnością. Serwerownia jest z zasady pomieszczeniem, które odwiedzane jest rzadko oraz należy tutaj zadać sobie pytanie co w przypadku awarii klimatyzatora, która niezauważona będzie przez konkretnego PRacownika przykładowo w nocy albo w czasie weekendów. Uszkodzenie serwerów oraz przerwa w pracy takich serwerów może być fatalna.
widok - światło

Autor: EDUSPACES – przestrzenie edukacji XXI wieku
Źródło: http://www.flickr.com
Aby klimatyzacja serwerowni zapewniła najlepsze warunki oraz bezpieczeństwo nawet w przypadku awarii jakiegokolwiek podzespołu oraz ciągłość pracy, trzeba odpowiednio je zaprojektować. Tego typu instalacja złożona być powinna z co najmniej dwóch zestawów urządzeń. Każdy z takich zestawów powinien posiadać zdalną siłę, aby samodzielnie zachować zadane właściwości w pomieszczeniu.

Niezwykle istotna jest również odpowiednia sterująca Automatyka, która steruje wzajemną pracą urządzeń. W skrócie ta praca sprowadza się do sterowania naprzemienną pracą sprzętów przykładowo w cyklu 12 godzinnym.

Jak uważasz? Czy informacje na omawiany wątek są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz w nim wiele fenomenalnych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Rozkłada to równomierne zużycie klimatyzatorów i wydłuża ich trwałość.